برگزیدگان کنگر شعر «مواهب» معرفی شدند

برگزیدگان کنگر شعر «مواهب» معرفی شدندReviewed by Khademi on Aug 22Rating:

هنردستان:برگزیدگان نخستین کنگره شعر نیایشی «مواهب» معرفی شدند.

به گزارش  هنردستان؛ مراسم اختتامیه نخستین کنگره شعر نیایشی «مواهب» شامگاه یکشنبه 31 مردادماه در سالن کتابخانه آیت الله خامنه‌ای با حضور جمعی از مسئولان کشوری و استانی و شاعران پیشکسوت و جوان قمی برگزار شد.

کنگره شعر

در این مراسم علیرضا برازش مدیر شبکه یک سیما، محمدعلی مجاهدی دبیر شعر آیینی کشور، حجت الاسلام عباس دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم، مجدالدین معلمی رئیس حوزه هنری قم، حجت الاسلام امیرعطا جباری مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی قم، عطاءالدین قاسمی مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قم، علیرضا فولادی و جواد محمد زمانی از شاعران کشور حضور داشتند.

این مراسم با سخنان محمدحسین آقابابایی دبیر کنگره استانی «مواهب» آغاز شد. وی با اشاره به اینکه فراخوان این کنگره در خردادماه 1395 توسط حوزه هنری قم داده شده است، گفت: تا پایان مهلت فراخوان، بیش از 150 اثر از سوی شاعران قمی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد و از بین این آثار 30 شعر به عنوان منتخب وارد مرحله نهایی شد.

او تصریح کرد: برای برگزاری این کنگره حوزه هنری، بسیج هنرمندان و نهاد عمومی کتابخانه‌های استان قم همکاری موثری داشتند.

با پایان سخنان دبیر کنگره، حجت‌الاسلام جواد محمد زمانی، دکتر علیرضا فولادی و تعدادی از برگزیدگان کنگره به شعرخوانی با موضوع ادعیه به ویژه دعای ابوحمزه ثمالی که موضوع این کنگره بود، پرداختند.

سخنرانی محمدعلی مجاهدی و علیرضا برازش بخش دیگری از این مراسم بود. در پایان نیز محمدجواد الهی‌پور، محمد مهدی خان‌محمدی، رضا خورشیدی‌فر، میثم داودی، یوسف رحیمی، طیبه عباسی، محمد میرزایی و رقیه ندیری به عنوان برگزیدگان این جشنواره تجلیل شدند.

منبع: ایسنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?