با حضور مدیران سینمایی و هنرمندان؛
برگزیدگان جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدند

برگزیدگان جشنواره جهانی فیلم فجر معرفی شدندReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 26Rating:

هنردستان: در میان برندگان دومین دوره از جشنواره جهانی فیلم فجر؛ فیلم‌های نفس، اروند، زمناکو و a157 از ایران جوایز بخش‌های مختلف را دریافت کردند.

javayez

 به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا، سی‌و چهارمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور مدیران سینمایی و هنرمندان سینما آغاز شد. مجری این برنامه مهسا ملک مرزبان بود و برنامه بدون تاخیر آغاز شد.

 در بخش هنر و تجربه، جایزه بهترین فیلم کوتاه به «پیکره» از کشور لهستان و بلژیک اهدا شد. همچنین هیات داوران با تقدیر از فیلم «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار، جایزه بهترین فیلم بلند را به فیلم «سپیده دم» از کشور لتونی و لهستان اهدا کردند.

در بخش بین‌المذاهب نیز، دیپلم افتخار به فیلم  «ازدواج با عشق» از کابل ساخته امین پلنگی و فیلم «هستی» ساخته کمتل کارناک و تندیس بهترین فیلم به فیلم «زمناکو» ساخته مهدی قربانپور اهدا شد.

در بخش جلوگاه شرق نیز دیپلم افتخار بخش آسیایی به فیلم «a157» ساخته بهروز نورانی‌پور رسید. تندیس بهترین کارگردانی به فیلم «مادام کوراژ» از کشور الجزایر اهداء شد.

همچنین هیات داوران جایزه بهترین فیلم آسیایی را به فیلم «درخت گردو» اهدا کردند.

در ادامه مراسم اختتامیه سی چهارمین دوره جشنواره جهانی فیلم فجر، در بخش سینمای سعادت، جایزه بهترین بازیگر زن به پانته‌آ پناهی‌ها برای فیلم «نفس» رسید.

همچنین جایزه بهترین بازیگر مرد در این بخش به بازیگر فیلم «قوچ‌ها» تعلق گرفت. جایزه بهترین فیلمنامه نیز به فیلم «اماما هنگامه سقوط یک درخت» رسید.

جایزه بهترین کارگردانی ازسوی هیات داوران به امین آلپر برای فیلم «جنون» از کشور ترکیه تعلق گرفت.

همچنین جایزه ویژه هیات داوران به فیلم «اروند» ساخته پوریا آذربایجانی اهدا شد و جایزه بهترین فیلم هم به فیلم «قوچ ها» رسید.

 حاشیه‌ها

*مراسم اختامیه با کمترین تاخیر و راس ساعت شروع شد.

*مراسم هیچ سخنرانی نداشت و فقط رضا میرکریمی مدت کوتاهی سخنرانی کرد.

*سینماگران از این مراسم استقبال خوبی کردند و نظم خوبی در سالن برقرار بود.

*رضا کیانیان در زمان دعوت برای اهدای جایزه محمد امین گفت: پیامبر ما می‌گوید که من نیامدم جز برای اخلاق و ما هر سال به یکی از نمودهای آن، جایزه می‌دهیم که امسال نوع‌دوستی است.

*مراسم اختتامیه فقط 45 دقیقه زمان برد و پایان بخش مراسم نیز اجرای گروه موسیقی بود.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?