محمد کدخدایی در گفت‌وگو با هنردستان:
بزرگترین مشکل صدا و سیما نداشتن بولتن درست از هنرمندان است/سری جدید «مبصر پنج+20ساله» در شبکه آموزش

بزرگترین مشکل صدا و سیما نداشتن بولتن درست از هنرمندان است/سری جدید «مبصر پنج+20ساله» در شبکه آموزشReviewed by مصطفی زبرجد on May 23Rating:

هنردستان: بزرگترین مشکل صدا و سیما این است که یک بولتن درست از هنرمندان این مملکت ندارد. اگر هنرمندی از دنیا رفت صدا و سیما هیچ اطلاعات،عکس و بیوگرافی لازم که حداقل تلویزیون یک مملکت باید از هنرمند داشته باشد ندارد.

هنردستان: محمد کدخدایی بازیگر، نویسنده و کارگردان درباره وضعیت خود گفت: کارهایی را برای شبکه های مختلف سیما از جمله شبکه دو، سلامت و آموزش برای پخش دارم.

وی افزود: «بچه‌ها درس خوندن چه خوبه» از شبکه دو، سریال «مبصر پنج+20ساله» شبکه آموزش و«عمو سلامتی» در شبکه سلامت از آثاری است که در حال تهیه و آماده پخش است.

کدخدایی

کدخدایی درباره «مبصر پنج+20ساله» عنوان کرد: این اثر بعد از ماه رمضان و اویل تیر از شبکه آموزش پخش می شود. سری چهارم و پنجم آن در گذشته پخش شده. تیرماه نیز قسمت های جدید به همراه قسمت های گذشته از این شبکه پخش خواهد شد. سری جدید «مبصر پنج+20ساله» نیز در صورت تامین بودجه تولید خواهد شد.

وی در خصوص غیبت مقطعی خود گفت: من احساس می کنم انسان برای اینکه به موقعیت هایی برسد لازم دارد که با خودش خلوت کند، متمرکز شود و کارهای جدیدتری ارائه دهد و این دلیل دیده نشدن بود.

کدخدایی درباره حضورش در سینما گفت: تهیه کننده های سینما به دنبال ساخت فیلم هایی از نوع «من سالوادور نیستم» هستند و نسل ما به درد این کارها نمی خورد اما من چند فیلمنامه دارم که در صورت وجود تهیه کننده می تواند اثری با کیفیت خوب تولید شود که فروش خوبی هم داشته باشد. ضمن احترام به همه افراد که در این عرصه کار می کنند فیلم هایی از نوع «من سالوادور نیستم» را نمی پسندم، فیلم های فعلی منافی سیاست های سابق وزارت ارشاد است و این آثار در دو سه دهه گذشته امکان نداشت ساخته شوند اما اکنون به راحتی تولید می شوند.

این بازیگر تلویزیون درباره مدیریت جدید صدا و سیما گفت: آرزوی موفقیت برای آقای عسگری را دارم و امیدوارم اشکالاتی که در مدیریت های قبلی بود در این دوره رفع شود.

کدخدایی درباره وضعیت فعلی صدا و سیما گفت: بزرگترین مشکل صدا و سیما این است که یک بولتن درست از هنرمندان این مملکت ندارد. اگر هنرمندی از دنیا رفت صدا و سیما هیچ اطلاعات، عکس و بیوگرافی لازم که حداقل تلویزیون یک مملکت باید از هنرمند داشته باشد ندارد.

وی تصریح کرد: اوایل مدیریت آقای لاریجانی چنین کاری استارت زده شد اما بعد بنا بر دلایلی مختلف از هم پاشیده شد. کار خوبی بود اما ادامه پیدا نکرد.

کدخدایی در پایان گفت: یکی از اهداف صدا و سیما برای همه هنرمندان خود که برای این آب و خاک احترام قائلند و دوست دارند تا پایان عمر در این کشور باشند شکل گیری بولتن است و امیدوارم این احترام را قائل شوند و از این بابت از همه تشکر می کنم.

محمد کدخدایی که در رادیو، تئاتر، سینما و مطبوعات فعال و دارای مدرک لیسانس بازیگری و کارگردانی از دانشگاه تهران است فعالیت خود را از سال 58 با نویسندگی و بازیگری نمایش های رادیویی، از سال 61 در تلویزیون با ماجراهای «رونالدو و مادرش» مرحوم حسین پناهی و از سال 67 با «زرد قناری» رخشان بنی اعتماد در سینما آغاز کرد. کدخدایی که کارنامه کاری بی شماری در عرصه های هنری و رسانه و جوایز متعدد تئاتری دارد با رسانه هایی چون «کیهان»، «کیهان بچه ها»، «همشهری» و «روزنامه ایران» همکاری داشته و در رادیو آثاری چون «صبح جمعه با شما»، «سلام کوچولو» و «قصه شب» را خلق کرده است. این بازیگر، نویسنده و کارگردان با 35 اثر و نمایش هایی چون «عذر موجه»، «یک تخت و دو مسافر»، «زوزه گرگ»، «عبد صالح» و «پسرم انیشتین شده» در تئاتر و 36 اثر در تلویزیون و مجموعه هایی چون «مرد هزار چهره»، «او مثبت»، «جدی نگیرید»، «ماجراهای مبصر پنج ساله کلاس»، «شهرک ترافیک»، «مدرس نستوه» و «مش خیرالله و صندوقچه اسرار» را در کارنامه دارد. این چهره هنری همچنین در آثار سینمایی چون «زرد قناری»، «جیب برها به بهشت نمی روند»، «من زمین را درست دارم»، «عشق فیلم»، «افسانه پوپک طلایی»، «عیالوار»، «مینی بوس»، «رویای نیمه شب تابستان» و « آیینه و مرداب» ایفای نقش کرده است.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?