با نامگذاری خیابانی به یاد او؛
بزرگداشت «مهران دوستی» برگزار می‌شود

بزرگداشت «مهران دوستی» برگزار می‌شودReviewed by آزیتا لاجوردی on May 24Rating:

هنردستان: مهران دوستی گوینده برتر رادیو و مجری برنامه‌های تلویزیونی ایرانی ابتدای خرداد سال گذشته به دلیل ایست قلبی دار فانی را وداع گفت. در دویست و پنجاه و هشتمین جلسه شورای شهر مصوب شد خیابانی برای بزرگداشت یاد او نام‌گذاری شود.

13940302000308_PhotoA

به گزارش هنردستان به نقل از فارس، بر اساس مصوبه شورای شهر در روز چهارشنبه پنجم خرداد همزمان با سالروز در گذشت مهران دوستی، خیابان اسفراین در  منطقه 6 به مهران دوستی تغییر نام داده و آیین تجلیل از این هنرمند برجسته ایرانی صورت می گیرد.

مراسم تغییرنام خیابان اسفراین با حضور خانواده مرحوم دوستی و جمعی از اهالی هنر و رسانه صورت می گیرد.

زنده یاد مهران دوستی در سال ۱۳۵۹ و هنگام تصدی سمت مدیریت تولید صدا و سیمای مرکز گیلان، به‌دلیل نیامدن گوینده، این کار را بر عهده گرفت و از آن پس حرفه گویندگی را دنبال کرد. مرحوم دوستی در زمان جنگ ایران و عراق اطلاعیه‌های ارتش را در رادیو می‌خواند و از گویندگان رادیو جبهه بود. او در سالیان آخر عمر خود به‌عنوان یکی از چهره‌های شناخته‌شده رادیو، گویندگی برنامه‌های متعددی را برعهده داشت. همکاری در برنامه‌های تلویزیونی ازجمله سینما یک، سینما دو و سینما چهار و انبوه تیزرهای تبلیغاتی از دیگر فعالیت‌های او در زمینه گویندگی بود.

دوستی توانسته بود با اجرای بی نظیر خود، سلسله برنامه های ساعات بعد از ظهر رادیو جوان را تبدیل به پرشنونده ترین ساعات رادیو کند و به عنوان یکی از محبوب ترین گویندگان ایرانی جای خود را در دل مردم ایران باز کند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?