ارکستر و کُر بزرگ بل‌ کانتو با رهبری نیما پناهی ها، 24 آذر در تالار وحدت
بل‌ کانتو “نبض آواز” را به صحنه تالار وحدت می‌برد

بل‌ کانتو "نبض آواز" را به صحنه تالار وحدت می‌بردReviewed by Khademi on Nov 27Rating:

هنردستان: ارکستر و کُر بزرگ بل‌ کانتو با رهبری نیما پناهی ها، 24 آذر در تالار وحدت به روی صحنه می رود.

به گزارش هنردستان، نیما پناهی‌ها آهنگساز، مدرس موسیقی و رهبر ارکستر، از اجرای برجسته‌ترین اُپراهای ایتالیایی در کنسرت “نبض آواز” خبر داد و گفت: “نبض آواز” عنوان پروژه دیگری است از بل‌ کانتو که بر اساس شور و اشتیاق مخاطبان و نیز جذابیت اجرای اُپراهای ایتالیایی به این عنوان نامگذاری شده است.

رهبر ارکستر بل‌ کانتو در خصوص نامگذاری این گروه اشاره کرد‌: بل ‌کانتو اصطلاح ایتالیایی است به معنی آواز زیبا و سبکی مخصوص بهترین ملودی نویسان و بزرگترین اُپرانویسان تاریخ ایتالیا.

او هدف از تمام سخت‌کوشی‌های بل‌ کانتو را ارائه صحیح هر آنچه در موسیقی این آهنگسازان مد نظر بوده دانست و از آن مهمتر آشنایی هرچه بیشتر مخاطبان با ادبیاتی چنین عظیم و شکوهمند در آثار اساتیدی بزرگ همچون جوزپه وردی را اولویت اصلی در فعالیت این گروه دانست.

نیما پناهی‌ها در ادامه در خصوص جذابیت کنسرت‌های بل‌ کانتو و همچنین شور و اشتیاق مخاطبان افزود: تمام قطعات با دقت بسیار زیادی انتخاب می‌شوند. اجرای صحیح قطعاتی بسیار زیبا و تاثیرگذار چنان شور و هیجانی در شنونده ایجاد می‌کنند که شنونده، نه به اجبار، بلکه از سر شوق در جریان موسیقی غرق شده و عمیقاً در جریان مفاهیم زیبای موسیقی قرار می‌گیرد، که نه تنها موسیقی را درک می‌کند بلکه نوعی همدلی ایجاد می‌شود. شنونده بل ‌کانتو دائم غرق در احساسات و شور و هیجان است، با دقت گوش می‌دهد و تمام جزئیات را زیر نظر دارد و این همان شکوهی است که از اجرای بل‌کانتو توقع می‌رود.

رهبر بل‌ کانتو دانش کُر را از اصول بل‌ کانتو در اجرای پیش رو دانست و تاکید کرد مانند همیشه خوانندگان کُر آواز زیبا، پایه و اساس کنسرت‌های بل‌ کانتو هستند و همگی در تلاش برای رسیدن به آنچه آواز زیبا نام دارد. (اجرایی بسیار تمیز، زیبا و شایسته مخاطب بل‌ کانتو)

نیما پناهی‌ها در مورد ترکیب نوازندگان در کنسرت “نبض آواز” بیان کرد: قطعات به شکل استاندارد با همراهی پیانو اجرا می‌شوند، اما به دلیل اهمیت برجسته کردن ملودی‌های بسیار غنی در قطعات این اُپراها، ارکستری بسیار ماهر با ساختار کوئینتت زهی، موسیقی را منطبق بر دستنوشته‌های آهنگساز در پارتیتور همراهی می‌کند.

در این اجرا فراز عقیلی (پیانیست)، امین غفاری (کنسرت مایستر و سولیست)، امین عطایی (نوازنده ویولن)، دانیال جورابچی (نوازنده ویولا)، یاسمن کوزه گر (نوازنده ویولنسل)، هادی اسماعیلی (نوازنده کنترباس)، رزیتا موسوی (خواننده سوپرانو) و همچنین خوانندگان آواز زیبا در کُر بزرگ بل‌کانتو به هنر نمایی می‌پردازند.

اجرای ارکستر و کُر بزرگ بل‌ کانتو با عنوان “نبض آواز” در تاریخ 24 آذر  در تالار وحدت برگزار خواهد شد. علاقه‌مندان برای تهیه اینترنتی بلیت می‌توانند به سایت ایران کنسرت مراجعه کنند.

منبع: هنرآنلاین

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?