با مشارکت بخش خصوصی و هفت تماشاخانه؛
«به‌علاوه جشنواره تئاتر فجر» برگزار شد

«به‌علاوه جشنواره تئاتر فجر» برگزار شدReviewed by آزیتا لاجوردی on Dec 27Rating:

هنردستان: دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر فجر، با مشارکت بخش خصوصی و هفت تماشاخانه؛ بخشی با عنوان «به علاوه جشنواره تئا‌تر فجر» برگزار می‌کند.

پوستر(4)

به گزارش هنردستان به نقل از ستاد خبری سی‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، هم‌‌زمان با برگزاری جشنواره تئاتر فجر بخش جدیدی با عنوان «به علاوه جشنواره تئا‌تر فجر» برگزار می‌شود. بر پایه این گزارش تقویت و حمایت از تماشاخانه‌های خصوصی یکی از رویکردهای اصلی و مهم اداره کل هنرهای نمایشی در دوره مدیریتی جدید محسوب شده و با جدیت نیز دنبال می‌شود.

دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئا‌تر فجر نیز بر همین اساس و با هدف دستیابی به این هدف بخش جدیدی را با همکاری تماشاخانه‌های خصوصی در جدول برنامه‌های امسال جشنواره با عنوان «به علاوه جشنواره تئا‌تر فجر» گنجانده است. در این بخش تماشاخانه‌های خصوصی با همکاری دبیرخانه جشنواره رپرتواری از آثار اجرا شده در تماشاخانه خود را در روزهای برگزاری سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئا‌تر فجر برگزار می‌کنند.

بر پایه این گزارش نخستین نشست هماهنگی مدیران هفت تماشاخانه خصوصی شامل تماشاخانه‌های: آناهید، ارغنون، باران، دا، سه نقطه، مشایخی و موج نو با حضور مصطفی محمودی مدیر روابط عمومی جشنواره سی و چهارم تئا‌تر فجر و گروه برنامه ریزی و هماهنگی بخش «به علاوه جشنواره تئا‌تر فجر» متشکل: از اشکان خیل‌نژاد، یوسف باپیری و مرتضی میر منتظمی در محل تئا‌تر کافه‌مان تماشاخانه استاد مشایخی برگزار شد. در این نشست هماهنگی‌های لازم برای حضور قدرتمند و پرشکوه تماشاخانه‌های خصوصی در جریان برگزاری سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئا‌تر فجر انجام شد و مسائل گوناگون از قبیل: جدول برنامه نمایش آثار و برنامه‌های جنبی شامل: نقد و بررسی، جلسات نمایش‌نامه خوانی، کارگاه‌های آموزشی، نشست‌های پرسش و پاسخ مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

این گزارش می‌افزاید: حمایت حداکثری متناسب با توان مالی و عملیاتی دبیرخانه سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئا‌تر فجر و اداره کل هنرهای نمایشی از برگزاری بهینه بخش بعلاوه تئا‌تر فجر از جمله مسائلی که از سوی طرفین مورد تاکید قرار گرفت و مقرر شد تا جدول برنامه‌های تماشاخانه‌های یاد شده برای بخش «به علاوه جشنواره تئا‌تر فجر» حداکثر تا ۱۵ دیماه امسال کامل و اطلاع رسانی شود. اجرای رپرتوآری از آثار پرمخاطب و ارزشمند تماشاخانه‌های یاد شده از جمله برنامه‌های اصلی این بخش محسوب می‌شود. همچنین در این نشست ابراز امیدواری شد تا با حمایت مستمر معاونت هنری و اداره کل هنرهای نمایشی در دوره‌های آتی جشنواره بین المللی تئا‌تر فجر میزبانی برخی بخش‌های شرکت کننده جشنواره با توجه به توان عملیاتی و مقدورات تماشاخانه‌های بخش خصوصی به این بخش واسپاری شود.

اجراهای صحنه‌ای و خیابانی سی و چهارمین جشنواره بین المللی تئا‌تر فجر به دبیری سعید اسدی از اول بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

12 − سه =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?