به کارگردانی سروش طاهری؛
«بینوایان» به جشنواره تئاتر فجر می‌روند

«بینوایان» به جشنواره تئاتر فجر می‌روندReviewed by آزیتا لاجوردی on Nov 24Rating:
هنردستان: نمایش «بینوایان» برگرفته از کتاب «بینوایان» اثر ویکتور هوگو به کارگردانی سروش طاهری، به جشنواره تئاتر فجر می‌رود.
IMG12510790
به گزارش هنردستان سروش طاهری کارگردان تئاتر در خصوص نمایش «بینوایان» گفت: کیوان صباغ و مهدی سیم‌ریز بر اساس کتاب «بینوایان» نوشته ویکتورهوگو و وام گرفتن از چهار شخصیت اصلی یعنی فانتین، کوزت،‌ ژاور و ژان والژان و همچنین دراماتورژی این اثر، نمایشنامه را به نگارش درآوردند و ما در حال حاضر با سپری کردن مراحل تمرین، خود را برای جشنواره تئاتر فجر آماده می‌کنیم.
وی ادامه داد: در نمایش «بینوایان» سه شخصیت یعنی فانتین،‌ ژاور،‌ ژان والژان برای نیک بختی و سعادت کوزت تلاش می‌کنند، اما مسئله این است که شخصیت اصلی (کوزت) خودش برای خوشبختی برنامه‌ریزی ندارد و به همین سبب با وجود تمام تلاش‌ها در راه رسیدن به هدف شخصیت‌ها با موانعی روبرو می‌شوند.
طاهری اظهار داشت: زمان نمایش، «بینوایان» نزدیک به 80 دقیقه و شیوه اجرایی آن مدرن است و صحنه‌ این نمایش به صورت یک شهر مینی‌مال طراحی شده و با ایجاد پله در روی صحنه به اختلاف طبقاتی قرن 19 فرانسه اشاره کرده‌ایم.
گفتنی است؛ نمایش «بینوایان» با بازی خسرو شهراز، کوروش زارعی، مانلی حسین‌پور، فروغ احمدی و … برای جشنواره تئاتر فجر آماده می‌شود.
۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

15 + 4 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?