تئاتر خردسالان مستقل می شود

تئاتر خردسالان مستقل می شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Jul 21Rating:
شهرام کرمی بیان کرد: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان با برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته و تعامل خوبی که بین هنرمندان و مسوولان استان همدان وجود دارد، در حال آماده‌سازی برای برپایی در شهریورماه است و اخیرا طرح‌های تئاتر خردسالان و خیابانی برای بازبینی انتخاب و معرفی شدند.

او گفت: هنرمندان این بخش تا آخر مردادماه فرصت دارند، فیلم آثار خود را عرضه کنند.

وی با اشاره به اینکه در جشنواره امسال بخش تئاتر خردسالان با استقبال بسیار زیادی مواجه شده است، اظهار کرد: در طول سالیان قبل، بارها نکته‌ای مطرح شده و آن هم این بود که جشنواره‌ها و به طور مثال جشنواره تئاتر کودک چقدر می‌توانند تأثیر داشته باشند که من معتقدم جشنواره‌های تئاتری به رونق تئاتر کمک بسیار زیادی می‌توانند بکنند.

کرمی با تأکید بر اینکه جشنواره‌های تئاتری در جذب مخاطب اهمیت زیادی دارند،مطرح کرد: همواره یکی از ایرادهایی که به برگزاری جشنواره‌های این چنینی وارد می‌شد کمک آن‌ها به جریان تئاتر کشور بود و اینکه نباید این برنامه‌ها صرفا محفلی برای حضور یکسری گروه نمایشی و اجرای تعدادی نمایش باشند، بلکه باید یک جریان مستمر و تئاتری در کشور وجود داشته باشد و مشروط به یک بازه زمانی مشخص نباشد.

او گفت: به نظر می‌رسد بسیاری از این جشنواره‌ها چنین خاصیتی را دارند و معتقدم جشنواره تئاتر کودک و نوجوان پس از 21 دوره برگزاری به رشد تئاتر این حوزه کمک زیادی کرده است.

دبیر جشنواره تئاتر کودک و نوجوان در این‌باره اظهار کرد: از دوره نوزدهم این جشنواره که برای اولین بار بخش تئاتر خردسال اضافه شد، می‌بینیم که به طور رسمی تئاتر خردسال میان هنرمندان و مسوولان هویت پیدا کرد و نتیجه این شد که امسال 191 گروه متقاضی شرکت در این بخش شدند. این در حالی است که در دوره نوزدهم تنها 16 گروه متقاضی شرکت در بخش تئاتر خردسال بودند.

کرمی خاطرنشان کرد: هدف ما این است که بتوانیم به تئاتر خردسال توجه ویژه‌ای داشته باشیم و امیدوارم این روند در جشنواره بتواند کمک کند تا این گونه تئاتری علاوه بر مراکز آموزشی و مدارس در سالن‌های دیگر نیز فعال شود، چرا که یکی از ایراداتی که به تئاتر خردسال وارد می‌شود، این است که بیشتر در مدارس یا مراکز آموزشی اجرا می‌شود.

او گفت: در این راستا از اجرای عمومی گروه‌های تئاتر خردسال حمایت می‌کنیم و پس از ارزیابی اجراها، گروهی که بیشترین اقبال را از سوی مخاطبان جشنواره به دست آورده باشد، در مراسم اختتامیه مورد تقدیر قرار می‌دهیم.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

6 + 16 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?