تابش: محیط زیست همچون جشنواره کودک برایمان اهمیت دارد

تابش: محیط زیست همچون جشنواره کودک برایمان اهمیت داردReviewed by آزیتا لاجوردی on May 7Rating:
هنردستان: مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی معتقد است که حمایت نهادی چون رسانه ملی از این حرکت ملی بسیار تاثیرگذار است و می‌تواند اهداف جشنواره را تا حدود زیادی محقق کند.
4487700_930
به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز؛ عليرضا تابش گفت: ضروری است که نهادهای هنری و فرهنگی به حفاظت از محیط زیست توجه داشته باشند. بنیاد سینمایی فارابی طی سال 94 براساس دغدغه خود در مورد محیط زیست از طرح و ایده‌‏هایی، مشخصاً با همین رویکرد، که منجر به تولید فیلم شود حمایت کرده است.
وی ادامه داد: در مجموعه فعالیت‌‏های بنیاد، همان اندازه که احیای ژانرهای مهجور سینمایی اولویت محسوب می‌‏شود و یا در زمینه تولید آثار کودک فعالیت می‏‌کنیم، به همان اندازه مباحث محیط زیستی برای‏مان مهم هستند. سیامک شایقی با فیلم «ماه بر فراز جنگل» و احمد مهران‌فر با فیلم «خواب آب» و یا حتی فیلم بهنام بهزادی «وارونگی» که یکی از دو نماینده ایران در کن 2016 هستند، نشان از فعالیت هنرمندان سینما در این عرصه دارد.
مديرعامل بنياد سينمايی فارابی یادآور شد: پس همانطور که ملاحظه فرمودید سه کارگردان شاخص سینمای ایران – بدون هیچ‏گونه سفارشی – بر اساس نگرانی‌‏های خود، اقدام به ساخت آثاری در ارتباط با حفظ محیط زیست، کم آبی و آلودگی هوا کرده‌اند. تأکید می‌‏کنم این فیلم‏‌ها، همگی بر اساس پیشنهادات سازندگانشان ساخته شده‏‌اند که البته بنیاد سینمایی فارابی هم ضمن استقبال از آن‌ها با توجه به محدودیت‏‌های منابع، از ایشان حمایت کرده است.
تابش با بیان اینکه جشنواره فیلم سبز اتفاق میمون و مبارکی است، تاكيد كرد: اگر این جشنواره بخواهد استمرار داشته باشد، راهی ندارد جز اینکه با تعریف و تبیین استراتژی، توده‏‌های متنوع و متعدد را با اهداف خود درگیر و همسو كند. بسیاری از موسسات و شرکت‌های دولتی و خصوصی در حوزه مسئولیت اجتماعی، خود را مکلف به انجام کارهای محیط زیستی می‌دانند. شناخت این موسسات و جلب همکاری آن‌ها بسیار با اهمیت است و نتیجه هم‌افزایی این شرکت‌ها با دست‌اندرکاران جشنواره فیلم سبز می‌تواند نتایج بسیار خوبی را رقم بزند.
وی ادامه داد: بدیهی است مشارکت مستمر با نهادهای مربوطه، وجود دبیرخانه دائمی، رایزنی با کارشناسان خبره داخلی و خارجی در طول سال، سرمایه‌‏گذاری بر روی کودکان و نوجوانان و آگاهی‏‌بخشی نسبت به خطرات زیست محیطی، هر کدام، قدم‌‏هایی خواهد بود که تمام مردم به زودی خود را صاحب چنین رویدادی بدانند. البته حمایت نهادی چون رسانه ملی از این حرکت ملی بسیار تاثیرگذار است و اهداف جشنواره را تا حدود زیادی محقق کند.
پنجمین جشنواره بین‌المللی فیلم سبز 24 تا 31 اردیبهشت ماه در تهران (سینما فلسطین، مرکز فرهنگی هنری صبا و سینما کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان) و همزمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?