«ترانه‌ای در انتهای کوچه تاریک»، روایت‌گر داستان هنرمند سرطانی

«ترانه‌ای در انتهای کوچه تاریک»، روایت‌گر داستان هنرمند سرطانیReviewed by آزیتا لاجوردی on Jul 20Rating:
ناصح کامگاری کارگردان تئاتر از 12 مردادماه نمایش «ترانه‌ای در انتهای کوچه تاریک» را در سالن استاد سمندریان مجموعه ایرانشهر به صحنه می‌برد. او با اشاره به اینکه روزهای پایانی تمرین این نمایش را پشت‌سر می‌گذارد گفت: «این اثر یکی از کارهای متفاوت در کارنامه هنری‌ام محسوب می‌شود، چراکه از زبان متفاوتی برخوردار است، کمدی و موسیقی نقش پررنگی در آن دارد و به موضوعی می‌پردازد که این روزها دغدغه افراد بسیاری است.»

او با بیان اینکه نمایشنامه روایت گر داستان هنرمندی سرطانی است اظهار کرد: «پرداخت به چنین موضوعی برگرفته از اتفاقاتی است که طی چند سال گذشته بسیار با آن روبه‌رو شده‌ایم، هنرمندان نام آشنایی چون محمود استاد محمد، مصطفی عبدالهی و عزیزان دیگری با این بیماری دست به گریبان بوده‌اند. بنابراین این اثر بیان پرسش و پاسخ‌های من به این مسئله و فکت‌هایی از این شخصیت ها داشته ام.»

کامگاری ادامه داد: «با توجه به موضوع این اثر، فضایی تراژیک بر نمایش حکم‌فرما نیست. در واقع دیدگاه‌های اجتماعی که همیشه در کارهای من وجود داشته است در این نمایش همچنان وجود دارد. من سلیقه و نگاه مخاطب را در اجرای این کار در نطر گرفته ام و با توجه به آن کار کرده ام.»

این کارگردان تئاتر در رابطه با حضور حامد بهداد و گوهر خیراندیش در این اثر عنوان کرد: «ما در این نمایش دو کاراکتر داریم که یکی از آنها نقش مادر و دیگری دوست شخصیت اصلی نمایش را بر عهده دارند. حضور این دو شخصیت به صورت تصویری است و از طریق وب کم شکل می‌گیرد.»

او زبان را یکی از عنصرهای اصلی در نمایش هایش دانست و خاطرنشان کرد: «همیشه در کارهایم زبان ادبی محوریت دارد، در این نمایش از زبان عامیانه روزمره بهره برده‌ام. این اثر بر خلاف کار قبلی ام «بهار آدم برفی» که از روایتی گسیخته برخوردار بود، داستان مشخص و خطی دارد و به بیان داستانی می‌پردازد که طی چند هفته اتفاق می افتد.»

علی بی‌غم، توماج دانش بهزادی، سوسن مقصودلو، ریحانه سلامت، مینوش رحیمیان و هدی والی بازیگران این اثرند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شانزده − 1 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?