تشکیل بنیاد «مشاهیر ادب» باید مراحل قانونی خود را طی کند

تشکیل بنیاد «مشاهیر ادب» باید مراحل قانونی خود را طی کندReviewed by Khademi on Aug 3Rating:

هنردستان: برابر قانون تشکیل بنیاد بنام مشاهیر ادب بایستی مراحل قانونی خود را طی کرده و پس از اخذ رضایت از خانواده یا وکیل طرف و تایید سازمان نهاد مردمی معاونت وزارت کشور و تاکید صلاحیت اعضا هیات مدیره بعدا به ثبت برسد.

به گزارش هنردستان؛ واکنش ها همچنان به یک کنگره (کنگره شعر و شاعر مشروطه و رونمایی کتاب در تجلیل مقام ادبی مولانا کریم آقا صافی تبریزی)و رونمایی از یک کتاب ادامه دارد است و این بار نوبهار وکیل تام‌الاختیار خانواده شهریار واکنش نشان داده و نوشته است:

بنیاد مشاهیر

1_همانطوری که در پاسخ قبلی باطلاع رسید خدمات فرهنگی و ادبی از ناحیه هر شخص و گروهی شایسته تحسین و تقدیر است.

2_ جناب اصغر فردی چهره ای فرهنگی و خادم شعر و ادب ماست که طبیعی است بنده هم احترام خاص به ایشان قائل هستم و زحمات ایشان را ارج می نهم.

3_ در مورد بنیاد شهریار قبلا عرض شده هر شخص اگر اهل و خادم فرهنگ و ادب میهن اسلامی باشد حرمت اهل قلم و خانواده او و قانون را حفظ می کند.

4_تعارض و سخن اینجانبست که شخصی بنام مسعود جاور بعنوان مدیر عامل بنیاد شهریار سخن که بعدا مدعی است بنیاد را به ثبت داده است این دعوت را انجام داده است.

5_ همانطور که عرض شد برابر قانون تشکیل بنیاد بنام مشاهیر ادب بایستی مراحل قانونی خود را طی کرده و پس از اخذ رضایت از خانواده یا وکیل طرف و تایید سازمان نهاد مردمی معاونت وزارت کشور و تاکید صلاحیت اعضا هیات مدیره بعدا به ثبت برسد که امروز در وزارت کشور هیچ سابقه ای در این مورد بدست نیامد. چطور مدعی خدمت فرهنگی قانون را مهم نشمرده است

6_ اینجانب قبلا از اساتید معظم فرهنگ و ادب جناب دکتر کزازی و دکتر شفیعی کدکنی و دکتر شعر دوست خواهش کرده بودم که این مهم را انجام دهند زیرا من و آقای مسعود خاور جز اشخاصی هستیم که حتما صلاحیت این مهم را نداریم و اگر با ادعایی عنوانی قید کنیم اخلاقا توهین به ساحت اساتید مسلم شعر و ادب است که من بارها در مصاحبه های مختلف و نوشته ها ذکر کرده ام.

7_در مصاحبه گذشته صراحتا قید کرده ام از نام شهریار و اساتید بدنبال نام و نان نباشیم که آنها خود نبوده اند.

8_ چگونه مراسم اشعار مذهبی که در آن موسیقی نیز برنامه دارد و آقای مسعود جاور در دعوت نامه ها قید کرده اند برنامه موسیقی نیز هست و از علما نیز دعوت شده کدام یک از علما در مجلس موسیقی شرکت می کنند.

9_خدمات عمرانی و فرهنگی شهردار محترم تهران بر هیچکس پوشیده نیست طبیعی است ایشان بلحاظ مشغله ی زیاد در جریان کلیه امور نباشند.

در واگذاری محل قبلی به بنیاد سابق ایشان در جریان نبودند و اگر تالار و مراسم با بودجه ی اشخاص فرهنگی و ساده می باشد باز شایسته تقدیر است.

بدیهی است موضوع بنیاد از طریق قانونی تعقیب خواهد شد ایرج نوبهار.

منبع: خبرگزاری فارس

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?