در نشست مدیرکل هنرهای نمایشی، مدیران وزارت کار و مدیران تماشاخانه‌های خصوصی
تشکیل صنف تماشاخانه‌های خصوصی کلید خورد

تشکیل صنف تماشاخانه‌های خصوصی کلید خوردReviewed by آزیتا لاجوردی on Sep 19Rating:

هنردستان: مهدی شفیعی، مدیرکل هنرهای نمایشی،در نشست مشترک با مدیران کل وزارت کار و مدیران تماشاخانه ­های خصوصی بر تکمیل طرح تثبیت و هویت ­بخشی به تماشاخانه ­های خصوصی تأکید کرد.

به گزارش هنردستان، به نقل از روابط عمومی هنرهای نمایشی، نخستین نشست هم ­اندیشی مدیران تماشاخانه­ های خصوصی به منظور تشکیل صنف، با حضور مهدی شفیعی، مدیرکل هنرهای نمایشی، مدیران کل وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیران تماشاخانه ­های خصوصی در تالار مشاهیر تئاتر شهر برگزار شد.
شفیعی با ارج­ گذاری به حضور و همکاری مدیران وزارت تعاون و کار، در تبیین فرآیند تشکیل صنف تماشاخانه‌های خصوصیبه اساسنامه­ی پیشنهادی نمایندگان تماشاخانه­ ها که بر مبنای قوانین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تنظیم و تدوین شده، اشاره کرد و حضور نمایندگان وزارت کار در این نشست را در راستای توجیه مدیران تماشاخانه­ ها، تسریع در روال اتفاق و بهره­مندی از رویکردهای حمایتی دانست.
مدیرکل هنرهای نمایشی با اشاره به ضرورت مطالعه در پیشینه­ ی تجربیاتی مشابه همچون خانه­ی تئاتر، به گستردگی حوزه­ی فعالیت صنف و قابلیت­ های اجرایی آن اشاره کرد. او با تأکید بر علاقه‌مندی خود به تعریف نظام تماشاخانه ­های خصوصی و امیدواری برای تحقق امیدها و آرزوهای هنرمندان این حوزه، برگزاری نشست و تدوین فرآیند تماشاخانه­ های خصوصی را به معنای دخالت دولت ندانست و تأکید کرد که دولت رقیب بخش خصوصی نیست. او بهبود آینده­ ی جامعه­ و اوضاع هنر را منوط به تقویت سازمان ­های غیردولتی و بخش خصوصی دانست.
شفیعی تئاتر و کارکرد اجتماعی آن را ضرورت امروز جامعه خواند و با اشاره به تأثیر اصناف تئاتری در تعریف این ضرورت، خواستار تلاش بیشتر هنرمندان و مدیران بخش خصوصی در جلب نظر مسئولان و متولیان دولتی و انتقال این ضرورت به آنان شد.
مدیرکل هنرهای نمایشی از صدور پروانه­ی فعالیت سالن­ های نمایشی از مهر ماه خبر داد و تقویت گروه­ های نمایشی، ارتقای سطح کیفی سالن­ ها و چاره­ اندیشی در حوزه­ ی تبلیغ تئاتر و جلب مخاطبان به تماشای اجراهای گروه­ های نمایشی را از اولویت­ های فعالیت تماشاخانه‌های خصوصی برشمرد.
در این نشست دلاور نظری، مدیرکل سازمان­های کارگری و کارفرمایی و رفیع‌زاده، رییس اداره ترویج تشکل­ های کارگری و کارفرمایی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به مقبولیت این اتفاق که علاوه بر اعتلای وضعیت هنر در ایجاد اشتغال نیز نقشی مهم دارد، آمادگی خود را جهت برقراری ساز و کار قانونی و حمایت از این رویه اعلام کردند.
در پایان این نشست دبیر سازمان رسیدگی به امور موسسات هنری تک منظوره، توضیحاتی ارائه کرد و مدیران تماشاخانه­های خصوصی، ضمن طرح پرسش ­هایی از مسوولان حاضر، اظهاری امیدواری کردند که با تشکیل این صنف، علاوه بر خدمت به جامعه­ ی تئاتر، مبحث اقتصاد تئاتر را محقق کنند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

پنج × 3 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?