مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی خبر داد؛
تغییرات جدید و ادغام شبکه‌های سیما از پنج شنبه

تغییرات جدید و ادغام شبکه‌های سیما از پنج شنبهReviewed by آزیتا لاجوردی on Mar 16Rating:

هنردستان: مدیرکل روابط عمومی رسانه ملی آخرین تغییرات در شبکه های سیما را اعلام کرد.

4282327_752

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومي صداوسيما، داوود نعمتي اناركي در مصاحبه اختصاصي با خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما گفت: پس از بررسي هاي دقيق و كارشناسي و نيز نتايج نظرسنجي هاي مركز تحقيقات صدا و سيما و از سويي مشكلات مالي، به اين جمع بندي رسيديم كه برخي تغييرات در شبكه ها ضروري است.

وي افزود: مهم‎ترين تغييرات ادغام شبكه بازار در شبكه اقتصاد سيما يا (شبكه پنج) و شبكه شما در شبكه آموزش است.

نعمتي گفت: اين ادغام به سه دليل عمده انجام مي شود اول به دليل مشكلاتي كه در بودجه داريم، دوم بحث مخاطبان شبكه است كه در واقع به ارزيابي هاي سازمان از مخاطبان مربوط مي شود و ديگر بحث هويت شبكه اي و اينكه شبكه هايي كه مأموريت هاي مشابه دارند باهم ادغام خواهند شد.

مديركل روابط عمومي صدا و سيما در ادامه به تغيير ارتقا و تبديل شبكه ها از وضوح تصوير پايين به وضوع تصوير بالا و به عبارتي از SD به HD اشاره كرد و افزود: ارزيابي ها نشان مي دهد كه در تمام كشورها، شبكه هايي با محتواي مستند، فيلم و سريال و ورزش در اولويت تبديل به HD قرار دارند و به همين دليل نيز رسانه ملي اقدام به ارتقاي كيفي شبكه سراسري سيماي مستند از SD به HD كرده است.

وي گفت: پس از ادغام شبكه بازار در شبكه اقتصاد سيما، و شبكه شما در شبكه آموزش، فضاي فركانسي لازم براي اين تبديل براي شبكه مستند مهيا مي شود.

با اين تبديل مردم عزيز كشورمان در مناطقي كه شبكه هاي ديجيتال را دريافت مي كنند، مي توانند شبكه مستند HD را با وضوع تصوير بالا دريافت كنند.

نعمتي زمان افتتاح شبكه مستند HD و اعمال تغييرات را از روز پنجشنبه آخر سال اعلام كرد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?