۱۳ اسفند ماه؛
تقی پورنامداریان «آینده» می‌رود

تقی پورنامداریان «آینده» می‌رودReviewed by آزیتا لاجوردی on Mar 1Rating:

هنردستان: تقی پورنامداریان در کتابفروشی‌ آینده به گفت‌وگو با فرهنگ‌دوستان می‌نشیند.

9

به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا، پنجشنبه این هفته، ۱۳ اسفند ۱۳۹۴، ساعت ۹ تا ۱۱/۳۰ صبح،  تقی پورنامداریان میهمان کتابفروشی آینده است.

تقی پورنامداریان شاعر و پژوهشگر در حوزه ادبیات و زبان فارسی است. او در سال ۱۳۲۰ در همدان به دنیا آمد. در رشتۀ ریاضی در زادگاهش دیپلم گرفت و به معلمی پرداخت. یکی از معلمان دبستان روستای الفوت (در حوالی همدان) وی را به ادامۀ تحصیل در دانشگاه ترغیب کرد.

پورنامداریان پس از موفقیت در امتحانات دانشگاه در رشته زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران از روستای الفوت به ازندریان منتقل شد. وی پس از انتقال به تهران تحصیلات خود را در دوره کار‌شناسی ارشد در پژوهشکده فرهنگ ایران ادامه داد.

او همچنین اولین دانشجوی پژوهشکده بود که به تشویق محسن ابوالقاسمی در آزمون ورودی دکتری دانشگاه تهران شرکت کرد و در سال ۱۳۵۸ با دفاع از پایان‌نامۀ دکتری خود تحت عنوان «رمز و داستان‌های رمزی» به راهنمایی محمدرضا شفیعی کدکنی فارغ‌التحصیل شد. پورنامداریان هم اکنون استاد ادبیات فارسی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی است. پژوهش‌های وی بیشتر در حوزۀ نقد و تفسیر شعر هستند

از کتاب‌های این پژوشگر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:«سفر در مه: تاملی در شعر احمد شاملو»

 «خانه‌ام ابری است: شعر نیما از سنت تا تجدد»،«رمز و داستان‌های رمزی در ادب فارسی»،«دیدار با سیمرغ) تحلیل اندیشه و هنر عطار)»،«درس فارسی برای دانشجویان خارجی»،«داستان پیامبران در کلیات شمس»،«در سایه آفتاب) ساختار شکنی در شعر مولوی)»،«گمشدۀ لب دریا) صورت و معنی در شعر حافظ)»،«رهروان بی‌برگ (مجموعه شعر)،«تصحیح منطق‌الطیر»،«فرهنگ تاریخی زبان فارسی»،«عقل سرخ» (دربارۀ سهروردی)

علاقه‌مندان به شرکت در این مراسم می‌توانند به کتابفروشی‌ آینده، واقع در خیابان ولیعصر، سه راه زعفرانیه، خیابان عارف نسب، شماره ۱۲ مراجعه کنند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?