به کارگردانی حسین رحیمی؛
تماشاخانه باران روایتگر توانمندی‌های معلولان می‌شود

تماشاخانه باران روایتگر توانمندی‌های معلولان می‌شودReviewed by آزیتا لاجوردی on Feb 27Rating:
هنردستان: کارگردان نمایش «صندلی‌ها» از توانمندی بازیگران این نمایش و ارائه توانمندی آن‌ها گفت.
4200505_756
به گزارش هنردستان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حسین رحیمی کارگردان نمایش «صندلی‌ها» در خصوص نمایش خود گفت: در واقع نمایش روایتگر تنهایی‌هاو خلأهایی است که هر شخصی آن را در زندگی‌اش تجربه می‌کند و از هدف‌هایش دور می‌شود.
وی افزود: داستان پیرزن و مردی را به تصویر می‌کشد که در جزیره‌ای دور افتاده زندگی می‌کنند و قرار است در جلسه‌ای که در آن مکان برگزار می‌شود، سخنرانی با آن‌ها صحبت‌هایی را داشته باشد.
رحیمی در رابطه با بازیگران این نمایش اظهار داشت: بازیگران این نمایش و گروه پاپیون را اشخاصی که سندروم و بیماری‌های جسمی نظیر معلولیت دارند، تشکیل داده است. 14 سال پیش با سه نفر از این اشخاص کار را شروع کرده‌ایم و امروز به 15 نفر رسیده و آن‌ها با تمرین‌های بسیاری به ایفای نقش پرداخته‌اند.
وی در راستای بازی گرفتن از آن‌ها ادامه داد: در فاز اول این نمایش حدود 18 ماه و هر روز 9 ساعت تمرین‌های بسیاری را انجام دادیم تا آمادگی‌ لازم را به دست بیاورند که سختی‌های خودش را به همراه داشت.
رحیمی درباره هدف از اجرای این نمایش‌ها با اشخاص معلول بیان کرد: هدف ما نشان دادن توانایی آن‌هاست. می‌خواهیم بگوییم چه توانایی‌هایی دارند و ناتوانی آن‌ها را نشان ندهیم و تمام تمرین‌های ما در سرای محله خواجه نظام بوده که با تمام دشواری‌ها، آن را سالیان سال به مرحله اجرا رسانده‌ایم.
وی با بیان اینکه بازیگران با ایفای نقش متوجه چه مسائلی می‌شوند، اذعان کرد: با ایفای نقش و بازی گرفتن از آن‌ها متوجه می‌شوند که می‌توانند شخصیت‌های دیگر را هم تجربه کنند و قرار است در کنار همان اشخاص زندگی کنند و به نوعی تئاتر درمانی هم به حساب می‌آید.
کارگردان نمایش «صندلی‌ها» در رابطه با مراقبت‌های قبل از اجرا بیان کرد: بازیگران یک ماه قبل از اجرا، بایست سروقت مناسب بخوابند و از خوردن سرخ‌کردنی‌ها خودداری کنند تا بتوانند با شرایط روحی و جسمی مناسب به کار خود ادامه دهند.
گفتنی است؛ نمایش «صندلی‌ها» به کارگردانی حسین رحیمی از 6 الی 21 اسفند ماه ساعت 17:30 در تماشاخانه باران روی صحنه می‌رود.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?