تمدید مجدد ثبت نام دانشجویان متقاضی دریافت بن کارت/ حضور 45 نویسنده و ناشر روسی

تمدید مجدد ثبت نام دانشجویان متقاضی دریافت بن کارت/ حضور 45 نویسنده و ناشر روسیReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 23Rating:

هنردستان: تمدید مجدد ثبت نام دانشجویان متقاضی دریافت بن کارت و حضور 45 نفر از نویسندگان و ناشران روسیه از آخرین اتفاقات نمایشگاه کتاب است.

4424054_990

به گزارش هنردستان به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ بر اساس هماهنگی های انجام شده تعداد 100 شاتل برقی در فضای شهر آفتاب به فعالیت خواهند پرداخت و کار جابجایی بازددیکنندگان از مترو، پایانه اتوبوسرانی، پارکینگ ها و… را به عهده خواهند داشت.

هر یک از شاتل های برقی ظرفیت 10 مسافر را خواهد داشت و در مسیرهای خاص در مجموعه شهر آفتاب به بازدیدکنندگان از نمایشگاه کتاب تهران خدمات ارایه خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، با هماهنگی های انجام شده، مترو شهر آفتاب در ایام نمایشگاه فاصله حرکت میان قطارها را از ایستگاه شهر آفتاب کاهش خواهد داد.

همچنین به منظور رفاه حال بازدیدکنندگان و جلوگیری از ازحادم جمعیت در ایستگاه شهر آفتاب، در ایام برگزاری نمایشگاه خوردوهایی به منظور انتقال مسافران از ایستگاه شاهد به نمایشگاه شهر آفتاب و بالعکس  به فعالیت خواهند پرداخت.

حضور 45 نفر از نویسندگان و ناشران روسیه در نمایشگاه کتاب تهران
امیرمسعود شهرام نیا قائم مقام نمایشگاه کتاب تهران با اشاره به میهمانانی که از کشور روسیه در نمایشگاه کتاب تهران حضور دارند گفت: 15 نویسنده روس در این فهرست قرار دارند که هم اکنون کار صدور روادید و محل سکونت آن ها در جریان است. همچنین در این هیات رئیس کتابفروشی بیبلو گلوبوس، رئیس بنیاد کتاب و تعدادی از مسئولان فرهنگی روسیه حضور خواهند داشت. البته احتمال حضور وزیر فرهنگ روسیه نیز وجود دارد که هنوز قطعی نشده است.

وی درباره فضای اختصاص یافته به میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه گفت: فضای نمایشگاهی مناسب و برگزاری نشست ها در حاشیه و بخش دانشگاهی بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برای روسیه پیش بینی شده است.

وی افزود: با مکاتبات و هماهنگی های انجام شده برنامه های میهمان ویژه به مشخص شده است و در حدود  300 متر به کشور روسیه در این دوره از نمایشگاه کتاب اختصاص داده شده است. البته روسیه در همان ایام تعدادی برنامه در بیرون از نمایشگاه نیز خواهد داشت و این برنامه‌ها صرفا محدود به نمایشگاه کتاب نیست و شامل همکاری با نهادها و مراکز فرهنگی، نمایش فیلم و … می شود.

تمدید مجدد ثبت نام دانشجویان متقاضی دریافت بن کارت تا 6 اردیبهشت
نیکنام حسین پور مشاور منابع و امور انسانی معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمدید ثبت نام دانشجویان برای دریافت بن کارت های خرید کتاب خرید داد و گفت: با توجه به استقبال و ظرفیت باقی مانده در برخی استان ها، ثبت نام دانشجویان تا تاریخ 6 اردیبهشت ماه تمدید شد.

وی درباره جزئیات ثبت نام عنوان کرد: در این مرحله کلیه استان ها می توانند نسبت به سهیمه باقی مانده جهت ثبت نام اقدام کنند اما دانشجویانی که بعد از تاریخ سوم اردیبهشت ماه ثبت نام کرده اند،  باید توجه داشته باشند که در صورت انتخاب دریافت کارت فیزیکی، صرفا می توانند از شعب اعلام شده بانک شهر در استان های البرز، تهران و قم بن کارت های خود را دریافت کنند.

وی افزود: با توجه به زیرساخت ها و فرصت اندک باقی مانده برای ثبت نام کنندگان بعد از سوم اردیبهشت تحویل بن کارت خرید کتاب در تمامی استان ها امکان پذیر نیست و از این رو سه استان البرز، تهران و قم به عنوان مکان دریافت کارت های خرید کتاب اعلام شده است.

حسین پور تاکید کرد: البته دانشجویانی که در مرحله ثبت نام گزینه کارت مجازی را انتخاب می کنند، به راحتی می توانند با پرداخت سهمیه 60 درصدی خود از کارت 100 هزار تومانی خرید کتاب برخوردار شوند.

وی همچنین به آغاز ثبت نام اساتید و هیئت علمی دانشگاه ها و طلاب از تاریخ 4 اردیبهشت ماه اشاره کرد و گفت: در این دوره از نمایشگاه بن کارت های 250 هزار تومانی برای اساتید حوزه و دانشگاه صادر خواهد شد. با توجه به اینکه این گروه وظیفه تولید علم را دارند، 30 درصد از مبلغ این بن کارت ها از سوی معاونت امور فرهنگی تامین می شود و 70 درصد دیگر آن از سوی اساتید و طلاب پرداخت خواهد شد.

بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار «فردا برای خواندن دیر است…» از 15 تا 25 اردیبهشت در مجموعه نمایشگاهی شهرآفتاب برگزار می شود. مجموعه شهر آفتاب در اتوبان خلیج فارس، روبه روی حرم مطهر امام خمینی (ره) قرار دارد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?