با هدف تهیه و تولید دو پروژه سینمایی؛
تهیه کننده «آوازهای سرزمین من» با روس ها توافق کرد

تهیه کننده «آوازهای سرزمین من» با روس ها توافق کردReviewed by آزیتا لاجوردی on Mar 5Rating:

هنردستان: تهیه کننده فیلم «آوازهای سرزمین من» در جلسه ای با حضور تهیه کنندگان و کارگردانان روسی برای ساخت دو پروژه سینمایی به توافق رسید.

2017981

به گزارش هنردستان به نقل از مهر، فیلم سینمایی «آوازهای سرزمین من» به تهیه کنندگی امیرحسین شریفی در یازدهمین فستیوال ارتدکس در روسیه حضور یافت و سه جایزه از این فستیوال دریافت کرد. پیرو آن نشستی با حضور تهیه کننده این فیلم، مسئول بخش فرهنگی سفارت ایران و تعدادی از کارگردانان و تهیه کنندگان روسی از جمله دیمیتری کلیپاتسکی، پن درا کوسکی والری و کامنسکی به منظور بررسی زمینه های همکاری مشترک در حوزه تهیه فیلم سینمایی، سریال و مستند با تم واقعیت های اسلام و زندگی مسلمانان برگزار شد.

طبق توافق های به عمل آمده با توجه به علاقه مندی طرف های روسی جهت تهیه و ساخت فیلم های مذکور در ایران، پیشنهادهای آنها از طریق سفارت به امیرحسین شریفی و مراجع ذیربط ایرانی جهت هماهنگی های لازم به منظور اجرای پروژه های مذکور منعکس شد و دو پروژه با این تهیه کننده به توافق و سرانجام رسید.

فیلم سینمایی «آوازهای سرزمین من» محصول مشترک ایران و لبنان ساخته سال ۲۰۱۴ میلادی به کارگردانی عباس رافعی و تهیه کنندگی امیرحسین شریفی است.

داستان این فیلم ماجرای یک پسر مسلمان و دختر مسیحی را روایت می‌کند که خشونت‌های پیکارجویان داعش بر روابط عاشقانه آنها سایه می‌اندازد. فیلم از یک داستان واقعی گرفته شده که در روستای «ربله» در کشور سوریه اتفاق افتاده است.

در پایان این نشست مهدی سنایی سفیر ایران در مسکو از امیرحسین شریفی تقدیر کرد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?