عضو شورای پروانه نمایش در گفت‌وگو با هنردستان:
توجه مدیران سینمایی به جشنواره‌هاست تا دغدغه‌های مردم

توجه مدیران سینمایی به جشنواره‌هاست تا دغدغه‌های مردمReviewed by مصطفی زبرجد on Nov 10Rating:

هنردستان: در دو سال گذشته طرح های زیادی را در موضوعات مختلف به مدیران ارائه داده ام اما توجه آن‏ها به جای دغدغه‌های مردم و ارزش‌های کشور به جشنواره‌هاست که متاسفانه با این کار سد راه سینمای ایران می‏‌شوند.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ محمدباقر قهرمانی؛ عضو شورای پروانه نمایش در خصوص نقش مکاتب سینمایی در سینمای ایران گفت: پی و اساس روشنفکری در ایران از بدو تولد، به معنای خودباختگی بوده که متعلق به دنیای غرب است. سینمای ایران مبتنی بر فکر و فرهنگ غربی و تولد ناقص بوده است.

وی تاکید کرد: تغییرات در سینما باید از نو پایه گذاری شود زیرا بنیان و اساس آن خراب است و بنیان خراب نتیجه خوب نخواهد داد.

دکتر محمد باقر قهرمانی

قهرمانی در ادامه بیان کرد: در میان افرادی که در سینما فعالیت می کنند و بر اساس فضای‏ روشنفکری غرب فیلم‏ می‏‌سازند برخی حرفی داشته و دارند که به شایستگی دیده نشده است.

عضو شورای پروانه نمایش با انتقاد از نقش آموزه های غربی در فیلم ها به ویژه جشنواره فیلم فجر گفت: این جشنواره که بر اساس ارزش ها و آرمان‌های کشور به نام انقلاب نامگذاری شده، در به تصویر کشیدن ارزش ها در پرده نقره ای موفق نبوده است و اثری که با این ارزش ها مطابقت داشته وجود ندارد و دور از فضا، قانون و ارزش های جامعه ایرانی است.

قهرمانی در ادامه با گلایه از مدیران سینمایی گفت: مدیران تحت تاثیر مکاتب غربی در فضا و نیز تولیدات، موضع انفعالی داشته و شجاعت شایسته، متناسب با ارزش های مردم و انقلاب در آن‏ها وجود ندارد.

مدیر پیشین گروه ادب و هنر سیما افزود: چون عرصه سینما عرصه انقلاب نبوده و ناشی از تفکر و اساس مریض بوده است حرفی بر اساس ارزش های ایرانی اسلامی در تولید و محتوا وجود ندارد.

قهرمانی گفت: باید به افراد با دغدغه ارزش های انقلاب میدان داده شود اما متاسفانه جریانات بعد از انقلاب نیز به مرور زمان تحت تاثیر محتوا، تاکتیک و فکر از مکاتب روشنفکری غلط شکل گرفته اند.

این مدرس دانشگاه در ادامه با انتقاد از سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان نهادی که زاییده انقلاب است تاکید کرد: کارهای تولیدی نهادها باید حافظ ارزش ‏ها باشد اما به سمت جریان غرب رفته است.

قهرمانی ادامه داد: فیلم های انقلاب پرفروش‏ترین فیلم ‏ها را در بین مردم داشته است و مدیران سینمایی ما باید باور کنند که بچه های این کشور می ‏توانند فیلم‏ های خوب تولید کنند.

کارگردان «آقای خوش نما به ورزش می‏ رود» با انتقاد از کارشناسان و نفوذ فکری مکاتب روشنفکری بر آنها اظهار داشت: این افراد به تاثیرات غربی بر ایران اذعان دارند اما با این اعتقاد که دگرگونی سینما فضای موجود را به هم می‏ ریزد، از هرگونه اقدامی پرهیز می‏ کنند.

قهرمانی گفت: در دو سال گذشته طرح های مختلفی در موضوعات داعش و دفاع مقدس ارائه داده ام اما به اشکال مختلف رد شده است. توجه مدیران به جای مردم و ارزش های کشور جشنواره است که متاسفانه با این کار سد راه سینمای ایران می‏ شوند.

 

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

7 − هفت =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?