تولید مستند با موضوع انقلاب و دفاع مقدس ۱۰ درصد افزایش یافت

تولید مستند با موضوع انقلاب و دفاع مقدس ۱۰ درصد افزایش یافتReviewed by Khademi on Oct 9Rating:

هنردستان: ۲۲۸ فیلم مستند متقاضی شرکت در بخش «جایزه شهید آوینی» جشنواره سینماحقیقت شدند.

به گزارش هنردستان؛ با پایان مهلت ارسال فیلم به دبیرخانه دهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، کارگردانان ۲۲۸ فیلم مستند، متقاضی شرکت در بخش ویژه‌ی «جایزه شهید آوینی» این جشنواره شده‌اند که نسبت به آمار سال گذشته، افزایش ۱۰ درصدی تولید آثار مستند با مضامین مقاومت، دفاع مقدس و انقلاب اسلامی را نشان می‌دهد.

سینما حقیقت

جایزه شهید آوینی ویژه‌ی نمایش و تقدیر از فیلم‌های مستند منتخب حوزه‌ی مقاومت، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است که برای سومین سال متوالی به‌عنوان بخش‌ ویژه جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت برگزار می‌شود.

از میان ۲۲۸ اثر مستند ارائه‌شده به دبیرخانه جشنواره با موضوع جایزه شهید آوینی، ۱۲۵ فیلم مستند کوتاه، ۷۸ فیلم مستند نیمه‌بلند و ۲۵ فیلم مستند بلند هستند که هیات انتخاب جشنواره در سه گروه، آثار منتخبی را برای رقابت همزمان در دو بخش مسابقه ملی و جایزه شهید آوینی یا صرفاً برای بخش جایزه شهید آوینی انتخاب و معرفی خواهند کرد.

«جایزه شهید آوینی» جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، از هیات داوری مجزایی برخوردارست و جایزه‌ی برگزیدگان این بخش هم تندیس شهید آوینی، دیپلم افتخار و مبلغ ۱۲۰، ۱۰۰، ۸۰ میلیون ریال برای کارگردانان سه فیلم مستند بلند، نیمه‌بلند و کوتاه برگزیده‌ی هیات داوری است که در آیین پایانی جشنواره به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی، دهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را در روزهای ۱۴ تا ۲۱ آذرماه ۱۳۹۵ با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

منبع: ایسنا

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?