در دومین اجلاس جهانی شاعران همسرا عنوان شد:
تکریم شاعران به عنوان ارکان فرهنگی کشور / انتخاب مرحوم حمید سبزواری به عنوان بهترین شاعر سال

تکریم شاعران به عنوان ارکان فرهنگی کشور / انتخاب مرحوم حمید سبزواری به عنوان بهترین شاعر سالReviewed by لیلا فتح الله پور on Aug 15Rating:

هنردستان: بیش از 400 شاعر برجسته ایرانی و تعدادی از شاعران پارسی گوی جهان در دومین اجلاس جهانی شاعران همسرا حضور یافتند.

هنردستان: دومین اجلاس جهانی شاعران همسرا و اولین نشست بزرگ جمعیت شاعران آزاد ایران در سالن نغمه فرهنگسرای بهمن با حضور بیش از 400 شاعر برجسته از سراسر کشور به همراه تعدادی از شاعران پارسی گوی جهان برگزار گردید.

دومین اجلاس جهانی شاعران همسرایی ، این اجلاس که همزمان با میلاد با سعادت امام رضا (ع) از ساعت 9 صبح تا 18 در فرهنگسرای بهمن برگزار گردید با استقبال کم نظیر شاعران برجسته ایرانی و تعدادی از شاعران پارسی گوی جهان قرار گرفت.

photo_2016-08-15_13-48-32 اجلاس

در این اجلاس ، سید عباس مجابی مسئول و دبیر برگزاری دومین اجلاس جهانی شاعران همسرا گفت : معتقدم شاعران ایرانی باید به عنوان یکی از ارکان فرهنگی کشور تکریم شوند چرا که به گفته بزرگان کشور ؛ دفاع از فرهنگ ایرانی اسلامی همان دفاع مقدس است. این درحالی است که ما با جدیت به این کار ادامه خواهیم داد و می‌خواهیم بحث همسرایی را جهانی کنیم.

وی با بیان اینکه ما می‌توانیم از شعر و ادبیات ؛ گفتمان جهانی بسازیم تاکید کرد: ما باید بتوانیم گفتمان فرهنگی ائمه معصومین(ع) را در جامعه رواج دهیم تا مردم با آن‌ها آشنایی بیشتری پیدا کنند.

در این اجلاس علاوه بر اینکه بسیاری از شاعران به شعرخوانی پرداختند ، برنامه هایی مثل مولودی خوانی ، رونمایی از تمبر دومین اجلاس جهانی شاعران همسرا و اجرای کنسرت با حضور تعدادی از خوانندگان مطرح کشور نیز برگزار گردید که با استقبال روبرو گردید.

در خاتمه نیز با حضور دکتر محمد بیک زاده ، علی مظفر از شاعران برجسته کشور و مسئول دفتر دکتر علی لاریجانی و بختیار بختیاری از شاعران مطرح کشور به برندگان حوزه شاعری ، لوح افتخار و لاله زرین اهدا گردید.

در این اجلاس نیز ، به خانواده مرحوم حمید سبزواری به عنوان برترین شاعر سال ، لوح افتخار تقدیم گردید.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?