جایزه «مهدی آذریزدی» دوسالانه شد

جایزه «مهدی آذریزدی» دوسالانه شدReviewed by آزیتا لاجوردی on Jul 3Rating:

هنردستان: دبیر اجرایی جایزه ادبی «مهدی آذریزدی» از برگزار نشدن این جایزه در سال جاری و دوسالانه شدن آن خبر داد.

 به گزارش هنردستان به نقل از ایسنا؛ علی دهقانی گفت: به دلیل مسائل مالی این جایزه ادبی از این پس به صورت دوسالانه برگزار خواهد شد.

جایزه سالانه

بنا بود نخستین دور جایزه آذریزدی در حوزه بازنویسی و بازآفرینی ۱۸ تیرماه سال ۹۴ همزمان با روز بزرگداشت این نویسنده فقید با حضور چهره‌های ادبیات کودک و نوجوان برگزیدگان خود را در یزد معرفی کند اما این برنامه تا دی‌ماه به تعویق  افتاد و در نهایت برگزیدگان طی مراسمی جوایز خود را در تهران گرفتند.

جایزه ادبی مهدی آذریزدی با پشتیبانی دفتر مطالعات میرزا محمد کاظمینی و موسسه ریحانه الرسول از سال ۱۳۹۳ شکل گرفته است. این جایزه برای پاسداشت جایگاه مهدی آذریزدی، پیشکسوت بازنویسی ادبیات کهن فارسی برای کودکان و نوجوانان با پشتیبانی علمی شورای کتاب کودک برگزار می‌شود و بنا بود هر سال به بهترین بازنویسی و بازآفرینی از ادبیات رسمی و ادبیات عامیانه در انواع داستان، ادبیات دینی، تاریخی، زندگی‌نامه و دیگر تجربه‌های این زمینه اهدا شود.

در نخستین دور این جایزه که اوایل دی‌ماه سال گذشته برگزار شد، مرجان فولادوند و پژمان رحیمی‌زاده، نویسنده و تصویرگر کتاب‌های «آرش» (حکایت تیر انداختن مرد قصه‌گو) و «رستم و افراسیاب» پلاک جایزه آذریزدی‌، لوح افتخار و جایزه نقدی را از آن خود کردند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?