گفت و گو با حمید رضا افشار بازیگر سینما و استاد دانشگاه
جریان سینمای حرفه ای بر پایه جوانگرای و حمایت از فیلم کوتاه است

جریان سینمای حرفه ای بر پایه جوانگرای و حمایت از فیلم کوتاه استReviewed by مصطفی زبرجد on Mar 2Rating:

هنردستان: حمایت از جوانگرایی اتفاق خوبی در سینما رقم می زند و نمونه اش هنر و تجربه و حمایت از کارگردانان فیلم اولی است که همه از جشنواره های فیلم کوتاه آمده اند یعنی مرکز اصلی تفکر در جریان سینمای حرفه ای، جوانگرایی و حمایت از جشنواره های فیلم کوتاه است.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ حمید رضا افشار در خصوص جشنواره های فیلم کوتاه و تاثیر آن بر سینما گفت: این جشنواره ها اساسی ترین نقش را در سینمای جهان دارند که الگوهایشان را در امریکا و اروپا می بینیم . اسپیلبرگ، اسکورسیزی، جیم جارموش،گایریشی از جشنواره های فیلم کوتاه آمده اند اما کمتر کسی در سینمای ما پیدا می شود که جسور باشد و از فیلم کوتاه حمایت کند. به خصوص به دلیل سلطه صنعت سینما در مافیای تولید متاسفانه حمایت از جوانان کمتر است و این عدم هوشمندی سیاستگذاران در سینماست.

195029_339

بازیگر «شوکران» افزود: اگر این هوشمندی وجود داشته باشد که به سمت حمایت از جوان گرایی در سینما برویم اتفاق خوبی در سینما می افتد. خوشبختانه در سیاست های سازمان سینمایی این اتفاق افتاده و نمونه اش هنر و تجربه و حمایت از کارگردانان فیلم اولی است که همه از جشنواره های فیلم کوتاه آمده اند یعنی مرکز اصلی تفکر در جریان سینمای حرفه ای، جوانگرایی و حمایت از جشنواره های فیلم کوتاه است.

وی در خصوص کارگردانی که برای اولین بار بانی برگزاری جشنواره در ایران است اظهار کرد: آقای کیمیایی تنها در فیلم کوتاه جریان ساز نبوده بلکه در تربیت، پرورش، معرفی بازیگر و درجوان گرایی در عرصه سینمای حرفه ای تنها کارگردانی است که با جسارت تمام موسیقی، عکاسی و نقش اول فیلم هایش را به جوان می دهد. چون کیمیایی خود در جوانی شروع کرد. در بیست و چهار سالگی قیصر را در شرایطی می سازد که تاریخ سینمای آن زمان با تهیه کنندگان، سینماداران و آن نظام تولید در ساختمان پلاسکو در خیابان جمشید پایش ایستاده بودند.

افشار در پایان گفت: کیمیایی از آن خاستگاه اجتماعی می آید یک رئالیسم اجتماعی را در قالب سینما با همه آن موانعی که مقابلش بود می سازد، می ایستد، و جریان ایجاد می کند. طبیعی است که با این کارنامه امروز حامی جشنواره فیلم کوتاه باشد که باید از او تقدیر کرد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?