در پی درگذشت پدر شعر انقلاب
جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت پیام تسلیت صادر کرد

جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت پیام تسلیت صادر کردReviewed by مصطفی زبرجد on Jun 11Rating:

هنردستان: جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، با انتشار پیامی درگذشت مرحوم حمید سبزواری پدر شعر انقلاب را تسلیت گفت.

هنردستان: متن جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت  به این شرح است:

جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به عنوان قدیمی‌ترین جشنواره سینمایی انقلاب اسلامی درگذشت شاعر معاصر و پدر شعر انقلاب مرحوم حمید سبزواری را به ملت بزرگ ایران، جامعه هنری و ادبی کشور و خانواده آن مرحوم تسلیت می‌گوید.

346147_152

بی‌تردید، نمی‌توان نقش هیجان‌انگیز، حماسی و جریان‌ساز شعر و ادبیات را در روند شکل‌گیری و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نادیده گرفت و در این راستا، مرحوم حمید سبزواری، یکی از سرآمدان و کارآمدترین شعرا بود که پا به پای نهضت حضرت امام (ره) و به موازت حرکت مردمی و انقلابی ملت ایران علیه نظام استبدادی و نظام سلطه در جهان حرکت کرد. شعرهای زنده‌یاد سبزواری، زبان گویای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس است. او، پیشواز آمدن امام خمینی(ره) به کشور را با مشهورترین سروده‌اش، “خمینی ای امام”، در اذهان مردم ایران جاودانه کرده است.

مرحوم سبزواری همچنین، در سال‌های هشت سال دفاع پرافتخار ملت ایران نیز، با ترانه‌ها و اشعارش روایتگر حماسه‌ها و افتخارآفرینی‌ها رزمندگان و شهیدان و جانبازان بود. او هم با اشعار و ترانه‌هایش و هم با جریان‌سازی و ایجاد سبک ادبی شعر انقلاب آثار و دستاوردهای ماندگاری را در هنر، ادبیات و موسیقی این سرزمین به یادگار گذاشت و لحظاتی زیبای تاریخ معاصر و حرکت پرشور و هیجان شعر و شعور انقلاب و ملت را خاطره‌انگیز ساخت.

این شاعر دارنده نشان افتخار جهادگر عرصه فرهنگ و هنر با آثارش و ترانه‌ها و اشعاری چون: خمینی ای امام، خمینی ای امام/ «ای مجاهد شهید مطهر»/”آمریکا، آمریکا، مرگ به نیرنگ تو در حافظه این مرز و بوم زنده و ماندگار خواهد بود..

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?