پیمان شریعتی در گفتگو با هنردستان:
جشنواره تئاتر سخت تر و متفاوت تر از سایر جشنواره ها/ کیفیت کنونی حاصل زحمات مرضیه برومند و همکاران است

جشنواره تئاتر سخت تر و متفاوت تر از سایر جشنواره ها/ کیفیت کنونی حاصل زحمات مرضیه برومند و همکاران استReviewed by مصطفی زبرجد on Aug 28Rating:

هنردستان: مدیر اجرایی جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی گفت: واقعیت این است که برگزاری جشنواره تئاتر در هر بخشی، اعم از عروسکی و غیر عروسکی به مراتب از بسیاری جشنواره ها سخت تر است، علت آن هم کاملا مشهود و مشخص است که همان لحظه اتفاق می افتد و همان لحظه باید مدیریت شود که این مشکل از بین برود.

هنردستان: پیمان شریعتی مدیر اجرایی جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی درباره موفقیت این دوره جشنواره گفت: تمام دبیران قبلی زحماتی کشیده اند و موفقیت کنونی حاصل آن زحمات است. ولی از یک سو دبیر جشنواره ای مثل خانم برومند که خود هنرمند پیشکسوت، با تجربه و شناخته شده باشد طبیعتا به دلیل این شناخته شده بودن تمامی ارگانها و مراکز همکاری بیشتری خواهند داشت که این یکی از محسنات این جریان بوده است.

پیمان-شریعتی

وی افزود: از سوی دیگر وقت بیشتری که در یک سال گذشته خانم برومند برای این جشنواره گذاشتند، فعالیتهای شخصی خود  را متوقف کردند و صرفا به امور جشنواره پرداختند کیفیت حاضر را برای این دوره از جشنواره رقم زده است.

رئیس مجموعه تئاتر شهر درباره مشکلات برگزاری جشنواره بیان کرد: در برگزاری جشنواره جای ناامیدی وجود ندارد، قطعا وقتی همه دوستان تلاش می کنند و ما حاصل تلاش آن ها را می بینیم خرسند شده و خستگی از تن ما بیرون می رود اما طبیعی است که هر چقدر به برگزاری جشنواره نزدیکتر می شویم مشکلات، خود را بیشتر نمایان می کند و باید تلاش کنیم این مشکلات حل شود.

وی ادامه داد: واقعیت این است که برگزاری جشنواره تئاتر در هر بخشی، اعم از عروسکی و غیر عروسکی به مراتب از بسیاری جشنواره ها سخت تر است، علت آن هم کاملا مشهود و مشخص است . شما در جشنواره فیلم فجر فیلمی را داری، کپی می کنید و کار پیش می رود. تولید ندارید، ساخت و ساز ندارید، هماهنگی برای نصب دکور و نور و هزار مسئله این چنینی ندارید که همزمان با برگزاری جشنواره بخواهد برایت به وجود بیاید. در جشنواره های هم رده هنری مثل هنرهای تجسمی و موسیقی هم ابن چنین است.

شریعتی با متفاوت خواندن جشنواره تئاتر عنوان کرد: جشنواره تئاتر بالاخره مسائل و مشکلات خاص خود را دارد که همان لحظه اتفاق می افتد و همان لحظه باید مدیریت شود که این مشکل از بین برود. با همکاری همه هنرمندان و همه بچه های ستاد و مدیریت مرکز هنرهای نمایشی خوشبختانه مشکل خاصی نداشته ایم که غیر قابل حل باشد.

بازیگر «آخرین شناسایی» درباره این که در آینده با تغییر مدیریت این کیفیت ادامه دارد یا خیر اظهار کرد: جشنواره قائم به فرد نیست و سیستمی دارد که شریعتی باشد یا نباشد آن سیستم پیاده می شود اما از آن جایی که بچه های این ستاد و مدیریت مرکز هنرهای نمایشی در وهله اول تئاتری هستند و مدیر پشت میز نشین نیستند این حس مسئولیت به طور ناخودآگاه افزایش پیدا می کند یعنی همان چیزی که وقتی تو خودت کار تئاتر داری، انتظار داری بنابراین حق را به هنرمند می دهی و باید تلاش کنی که آن اتفاق برای هنرمند شکل بگیرد و جشنواره با شکوه تر برگزار شود.

شریعتی در پایان گفت: قطع به یقین در آینده هم دوستان دیگری که می آیند و در این مقام قرار می گیرند همین نگاه را دنبال خواهند کرد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?