تهیه کننده «عصر یخبندان»در گفتگو با هنردستان؛
فیلم فجر هندوانه در بسته است/ باید به داد سالن‌های سینما رسید

فیلم فجر هندوانه در بسته است/ باید به داد سالن‌های سینما رسیدReviewed by مصطفی زبرجد on Nov 7Rating:

هنردستان: حرفهای عده ای که سینما را بی مخاطب می دانند قبول ندارم .سینما مخاطب دارد اما مخاطب فیلم را در سینما نمی‌بیند.اگر سالن های سینما بیشتر شود و در دسترس مردم قرار گیرد فیلم ها بیشتر دیده می‌شوند و روند فعلی سینمای ایران تغییر و پیشرفت می‌کند.

هنردستان: مصطفی زبرجد/  منصور لشگری قوچانی؛ در خصوص جشنواره سی و چهارم فجر گفت: جشنواره هندوانه در بسته است و نمی توان گفت چه اتفاقی خواهد افتاد اما به شخصه سعی می‌کنم فیلمی ارائه دهم که علاوه بر دیدن و لذت بردنِ مخاطب، پیامی هم برای او داشته باشم.

وی در خصوص فیلم های روی پرده اظهار کرد: در حال حاضر سینمای اجتماعی در حال فروش است و فیلم هایی مثل نهنگ عنبرهم که به جهت کمدی بودن فروش دارند در اساس سیاسی اجتماعی هستند. سینمای اجتماعی را دوست دارم و تمام تلاش من با توجه به توانم پیشرفت سینمای ایران است.

لشگری قوچانی در خصوص نقش فیلمنامه درسینما بیان کرد: رکن اصلی فیلم که باید قبل ازتولید تمام شده باشد فیلمنامه است، تجربه چند فیلم و همزمانی نگارش و تولید آنها باعث شد تا به جهت این اشتباهات ضرر کنم.بنابراین از مقطعی به بعد با فیلمنامه نگارش یافته و کامل شروع به تولید می‌کنم.

این تهیه کننده سینما افزود: فیلمنامه برای من مثل قرآن قبل از فیلمبرداری می‌ماند یعنی یاد گرفته‌ام فیلمنامه باید کامل شود تا خیالم برای شروع راحت باشد. اگر فیلمنامه کوچکترین ضعفی داشته باشد محال است کار کنم چون در طول تولید نمی‌شود آن را رفع کرد.

لشگری قوچانی درادامه عنوان کرد: تهیه کنندگی کار سختی است و تهیه کننده باید فضایی برای آرامش و آسایش عوامل فیلم فراهم سازد تا خلاقیت سازندگان بروز کند و فیلمی خوب ساخته شود. این کار سختی است وباعث کاهش وزن در هر فیلم می‌شود. با این وجود من در عرصه تهیه کنندگی ثابت قدم هستم و ادامه می‌دهم.

تهیه کننده «خط ویژه» در خصوص ادامه راه سینمای ایران گفت: عده ای می‌گویند سینمای ایران مخاطب ندارد اما من این حرفها را قبول ندارم .سینما مخاطب دارد اما مخاطب فیلم را در سینما نمی‌بیند.

وی ادامه داد: به دنبال آماری که از فیلم خط ویژه گرفته ام 60 درصد مردم این فیلم را دیده اند و مخاطبان سینما بعضا از سریال های تلویزیون بیشتر هستند اما متاسفانه از این 60 درصد،یک درصد در سینما،هشت درصد در شبکه نمایش خانگی و سایر افرا د کپی فیلم‌ها یا ماهواره را دیده اند.باید بگویم فیلم های ایرانی دیده می‌شود اما چون سال سینما کم است و در دسترس مردم نیست این اتفاق افتاده است.

قوچانی تصریح کرد: شهر قوچان در سال 52 با 20 تا 30 هزار جمعیت سه سالن سینما داشته و در حال حاضر با جمعیت 350 هزار نفری سالن سینما ندارد.مااز نظر تولید سالانه فیلم جزء 20 کشوراول دنیا هستیم اما نسبت به جمعیت و تعداد سالن جزء 10 کشورآخرهستیم.

وی گفت: اگر سالن های سینما بیشتر شود و در دسترس مردم قرار گیرد فیلم ها بیشتر دیده می‌شوند و روند فعلی سینمای ایران تغییر و پیشرفت می‌کند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

یک × پنج =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?