جشنواره موسیقی بومی « لیلم» در مازندران آغاز شد

جشنواره موسیقی بومی « لیلم» در مازندران آغاز شدReviewed by Khademi on Jul 19Rating:

هنردستان: نخستین جشنواره موسیقی بومی مازندران (لیلم) با شرکت گروه هایی از سه استان کشور در ساری آغاز شد.

به گزارش هنردستان؛ این جشنواره با هدف ارتقا موسیقی بومی مازندران، کشف استعدادهای جوان و معرفی این موسیقی تبارمند به دیگر اقوام کشور از صبح سه‌شنبه در ساری آغازشد.

جشنواره موسیقی بومی « لیلم

برنامه‌های جشنواره شامل دو بخش رقابتی و جنبی است. بخش رقابتی در دو قسمت گروهی و هشت رشته انفرادی است و قسمت انفرادی شامل ۸ رشته دوتار، دسرکوتن، للـه‌واف- قرنه،-کمانچه محلی، سرنا، لگن و آواز محلی است.

بخش رقابتی جشنواره در صبح روزهای سه‌شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ تا ۲ بعدازظهر در سالن هلال‌احمر ساری برگزار می‌شود، همچنین در همین سالن، عصرها از ساعت ۱۸ و ۳۰ تا ۲۰ و ۳۰ بخش جنبی برگزار می‌شود و هرروز یک گروه از خارج از استان (از استان‌های کردستان، آذربایجان و گیلان) به همراه دو گروه منتخب استان مازندران به اجرای موسیقی می‌پردازند.

عباس زارع معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد مازندران افزود: برنامه‌های جشنواره در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به‌صورت هم‌زمان در شهر ساری و چالوس در قالب فضای باز برگزاری شود و در شهر ساری، از ساعت ۹ تا ۱۱ شب، دو گروه (یک گروه خارج از استان و یک گروه منتخب استانی) در مجتمع دنیای آرزو ساری به اجرای برنامه می‌پردازند.

وی یادآور شد: در شهر چالوس هم دو گروه (یک گروه خارج از استان و یک گروه منتخب استانی) از ساعت ۹ تا ۱۱ شب در ساحل رادیو دریا در این دوشب به اجرای برنامه می‌پردازند.

آیین اختتامیه نخستین جشنواره موسیقی بومی مازندران «لیلِم» با حضور گسترده هنرمندان سراسر استان و مسئولین، در روز جمعه از ساعت ۱۸ تا ۲۱ در محل آمفی‌تئاتر هلال‌احمر ساری برگزار می‌شود، در این برنامه منتخبین رشته‌ها معرفی می‌شوند و گروه‌های منتخب به اجرای برنامه می‌پردازند.

منبع: خبرگزاری مهر

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?