گفتگو با احمد نجفی بازیگر سینما و تلویزیون
جشنواره چهل چراغ باید از سوء استفاده از امام حسین دور باشد/ ادا و اطوار جشنواره فجر عصبانی ام می کند

جشنواره چهل چراغ باید از سوء استفاده از امام حسین دور باشد/ ادا و اطوار جشنواره فجر عصبانی ام می کندReviewed by مصطفی زبرجد on Apr 9Rating:

هنردستان: سوء استفاده از امام حسین و هدفهای عالی اگر در جشنواره چهل چراغ هم باشد برگزاری آن فایده ای ندارد.

هنردستان: احمد نجفی بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص برگزاری جشنواره «چهل چراغ» گفت: کیفیت یک جشنواره به مدیریت، نوع فیلم ها و نگاهی که برگزار کنندگان آن دارند بر می گردد. اگر قرار باشد جشنواره «چهل چراغ» به مانند جشنواره فجر باشد و نگاه چرک و پر از غم و نگرانی را در دستور کار قرار دهد برگزار نشود بهتر است.

2015524103012310a

وی افزود: اگر جشنواره «چهل چراغ» به شخصیت امام حسین، قصه ها، روایات و حقانیت زندگی ایشان و واقعه عاشورا که از آن بزرگوار داریم بپردازد در شناخت مخاطب از این انسان کامل و تقویت روحیه موثر بوده و این خوب است اما اگر به مانند جشنواره فجر که درگیر جذابیت و اداست باشد فایده ای ندارد.

نجفی در خصوص چگونگی برگزاری یک جشنواره اظهار کرد: اگر جشنواره ای برپا می شود و جایزه داده می شود باید تکلیف آن مشخص باشد و خروجی داشته باشد وگرنه برگزاری آن مثل همه جشنواره هایی که برگزار می شود خواهد بود.

وی تصریح کرد: من با هیچ جشنواره ای مخالف نیستم و در عین حال با همه آنها مخالفم چون در برگزاری جشنواره ها برنامه ای نداریم و فیلم ها با مضمون امام حسین را  که باید از فرهنگ حسینی حرف بزند و مستند به روایات و احادیث باشد صرفا به سوریه و لبنان و عراق وصل می کنیم. سو استفاده از امام حسین و هدفهای عالی اگر در جشنواره «چهل چراغ» هم باشد برگزاری آن فایده ای ندارد.

بازیگر «طوفان شن» در خصوص ناراحتی اش از جشنواره فجر بیان کرد: 20 سال است فجر نرفته ام چون از ادا و اطوار درون آن که پدر سینما را در آورده است عصبانی می شوم.

نجفی در پایان گفت: اسم و آرمان های شکل گیری جشنواره فجر ادا نبوده است اما اکنون این جشنواره صرفا برگزار می شود.

گفتنی است؛ نخستین جشنواره مردمی فیلم و عکس «چهل‌چراغ» از 20 تا 25 اردیبهشت‌ماه 1395 و همزمان با اعیاد شعبانیه برگزار می‌شود..

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?