با معرفی انیمیشن‌های روز؛
جشنواره «انسی» برنامه‌هایش را اعلام کرد

جشنواره «انسی» برنامه‌هایش را اعلام کردReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 29Rating:

هنردستان: جشنواره بین‌المللی «انیمه انسی» اعلام کرد این دوره از کارش را با انیمیشن «لاک پشت قرمز» شروع می‌کند.

2062485

به گزارش هنردستان به نقل از اسکرین دیلی، جشنواره بین‌المللی انیمیشن انسی کار این دوره را با نمایش «لاک‌پشت قرمز» اینیمشنی از میشل دودوک دویت و مسترکلاس‌های گیلرمو دل تورو و آردمن آغاز می‌کند.

جشنواره بین‌المللی فیلم انیمیشن «انسی» که از ۱۳ تا ۱۸ ژوئن برگزار می‌شود از مستند «۲۵ اوریل» ساخته لنی پولی کارگردان نیوزیلندی درباره نبرد گالیپولی، انیمیشن «وقت برف» ساخته ژان فرانسواز پولیو و فرانسواز بریسون و «زندگی من به عنوان یک کدو» ساخته کلود باراس و نیز کشف جشنواره ساندنس یعنی «آجیل» به عنوان شرکت کنندگان در بخش رقابتی نام برد.

این جشنواره امسال کارش را با نمایش انیمیشنی از میشل دودوک دویت با عنوان‌ «لاک‌پشت قرمز» شروع می‌کند که اولین اکران جهانی‌اش را در کن تجربه می‌کند.

«زندگی مخفی حیوانات خانگی» ساخته کریس رننا و یاو چینی و «در جستجوی دوری» ساخته اندرو استاتون دیگر شرکت کنندگان در جشنواره امسال در بخش غیررقابتی هستند.

«مونا» ساخته ران کلمنتس و جان ماسکر و «عصر یخ: دوره برخورد» ساخته مایکل تورمایر دیگر حاضران در این جشنواره هستند.

کارهای مردم پسند و پرطرفداری چون «روباه بد بزرگ» ساخته بنجامین رنر کارتونیست فرانسوی، «در این گوشه جهان» ساخته سونائو کاتابوچی کارتونیست ژاپنی و «ترول‌ها» از مایک میچل و والت دورن کارتونیست‌های آمریکایی از دیگر شرکت‌کنندگان در این جشنواره هستند.

در جشنواره امسال گیلرمو دل تورو مسترکلاسی برگزار می‌کند و تصاویر جدید از «شکارچیان ترول» را در این کلاس به نمایش می‌گذارد. پیتر لرد و دیوید اسپورکستون نیز در مستر کلاسی‌ حضور می‌یابند.

برای نخسیتن بار این جشنواره به بررسی آثار انیمیشن فرانسوی خارج از کشور می‌پردازد و آثاری از دهه ۱۹۸۰ را مورد برسی قرار می‌دهد.

جایزه کریستال افتخاری این دوره نیز به دیدیه برونر تهیه کننده انیمیشن که موجب ساخته شدن آثاری چون «کریکو» و «ارنست و سلستین» شده، تعلق می‌گیرد.

این فستیوال اعلام کرد امسال از نظر شرکت کننده با رکورد درخواست کننده روبه رو شده و ۲۷۰۰ درخواست کننده وجود داشت. در حالی که سال ۲۰۱۵ این تعداد برابر ۲۶۰۶ اثر از ۸۵ کشور جهان بود. امسال در نهایت ۲۳۶ فیلم برای نمایش در بخش‌های مختلف انتخاب شده است.

از این میان ۹ فیلم برای بخش رقابتی انتخاب شده‌اند که شامل «۲۵ آوریل» اثر لنی پولی از نیوزیلند، «وقت برف» ساخته ژان فرانسواز پولیو و فرانسواز بریسون از فرانسه، «دختر بی‌دست» اثر سباستیان لادنباح از فرانسه، «زندگی من به عنوان یک کدو» ساخته کلود باراس از فرانسه، «آجیل‌ها» ساخته پنی لین، «کودکان فراموش شده» ساخته پدرو ریورن و البرتو واسکز از اسپانیا، «ایستگاه سئول» از سانگ-هو یئون، «گوسفند و گرگ‌ها» ساخته ماکسیم وولکوف از روسیه، «اسب‌های پنجره» ساخته آن ماری فلمینگ از کانادا هستند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?