به گزارش هنردستان: اسامی فیلم های راه یافته به پانزدهمین جشنواره فیلم کوتاه نهال اعلام شد.

 از بین مجموع ٣۶٠ اثر دریافت شده در بخش ملی، کریم لک زاده، هوتن حق شناس و پویان شعله ور تعداد ۴۵ فیلم را برای حضور در بخش‌های مختلف جشنواره انتخاب کردند.

در بخش بین الملل نیز از میان ٢٢٠ اثر، ٢٢ فیلم توسط هیات انتخاب جشنواره متشکل از علیرضا اسفندیارنژاد، سورنا افخم الشعرا و سهند کبیری به بخش مسابقه وارد شدند. 

اسامی فیلم‌های کوتاه راه یافته به بخش مسابقه داستانی:«هیولا» به کارگردانی محمد تفضلی و سیاوش شهابی«تو هنوز اینجایی» به کارگردانی کتایون پرمر، محمد روحبخش

«کلینر» به کارگردانی محمدرضا میقانی
«وحشی» به کارگردانی فردین انصاری
«بهار اینجا نیست» به کارگردانی سعید کرمی
«تاول» به کارگردانی مرتضی شمس
«بایرن مونیخ» به کارگردانی نگین امین زاده
«ساقی» به کارگردانی علیرضا اسفندیارنژاد
«آمریکا» به کارگردانی مهرنوش فطرت
«پرتره» به کارگردانی سیاوش فرهادی
«مثل بچه آدم» به کارگردانی آرین وزیردفتری
«سایه  فیل» به کارگردانی آرمان خوانساریان
«برف تابستان» به کارگردانی امین چادگانی
«دوباره» به کارگردانی حجت غلامی
«خاکستر» به کارگردانی آریان گلصورت
«نورگیر» به کارگردانی نسیم کیانی، مصطفی مصطفوی
«کروکودیل» به کارگردانی ایمان خشنودی
«سیزیف» به کارگردانی مصطفی اوصانلوی، زهرا غمناک
«سپرده به زمین» به کارگردانی سرور مهدی بیگی
«خوشحال و شاد و بیزارم» به کارگردانی ایمان فراهانی
«چوب‌ها» به کارگردانی آناهیتا هوشان
«کشتار با اره برقی در تهران» به کارگردانی پویان غلامرضازاده
«فاش» به کارگردانی احسان مختاری
اسامی فیلم‌های کوتاه راه یافته به بخش مسابقه سال اولی:  
«مدخون» به کارگردانی سنا امینی
«دود سفید» به کارگردانی سجاد بیگی پور
«جعبه جادویی» به کارگردانی مرتضی جلالیان
«سر» به کارگردانی محمد واحدی جو
«هیچ» به کارگردانی علی صالحی
اسامی فیلم‌های کوتاه راه‌یافته به بخش مسابقه مستند:
«زمستان یورت» به کارگردانی میلاد میرزاباقری
«صادره از فسا» به کارگردانی یاسمن باغبان
«کوه» به کارگردانی فرهاد افسری
«یک روز یک شهر» به کارگردانی حمید آل حمودی
«فرزند» به کارگردانی رضا فخاری
«ب منفی» به کارگردانی لینا ربیعی
«کنسرسیوم» به کارگردانی عارف حاتمی
اسامی فیلم‌های کوتاه راه‌یافته به بخش مسابقه تجربی
«نشخوار» به کارگردانی مجید فرهنگ بافتانی
«دیدن» به کارگردانی مهدا پورمهدی
«صدای سکوت» به کارگردانی میلاد محبیان
«هیچ» به کارگردانی علی صالحی
«سر» به کارگردانی محمد واحدی جو
اسامی فیلم‌ها در بخش مسابقه انیمیشن:
«باربر» به کارگردانی داریوش اسکویی
«کمک» به کارگردانی مهدی حسین زاده
«ذهن» به کارگردانی محبوبه کلایی
«نقطه نقطه خط» به کارگردانی خشایار الوندی
«آنتروپی» به کارگردانی مهرداد مه آبادی
‏‌‎اسامی فیلم‌های کوتاه بخش خارج از مسابقه
«فلامینگو» به کارگردانی امیر نجفی
«خون سردی» به کارگردانی محمد رحمتی
«سازاق» به کارگردانی علیرضا سلمان پور
«تله» به کارگردانی شیرین اخلاصی
«وایتسک» به کارگردانی امیر اخوان
«منهای یک» به کارگردانی مونا محمدیاری
«تریبون» به کارگردانی رضا نجاتی
«روح القدس» به کارگردانی امیراحمد قزوینی، محمد کریم پور
«من نجس نیستم» به کارگردانی علی حسینی صدر (مستند)
«دوزخ» به کارگردانی برهان احمدی (مستند

جشنواره فیلم نهال اسامی فیلم های کوتاه راه یافته به بخش مسابقه بین الملل را بدین شرح اعلام کرد:

فیلم کوتاه «ABU ADNAN» به کارگردانی Sylvia Le Fanu از دانمارک

فیلم کوتاه «BLACK MOUNTAINS» به کارگردانی Joachim Neef از انگلستان

فیلم کوتاه «CAVELLO» به کارگردانی Sven Bresser از هلند

فیلم کوتاه «THE TRANSFER» به کارگردانی Michael Grudsky از آلمان

فیلم کوتاه «FAITH» به کارگردانی Tatiana Fedorovskaya از روسیه

فیلم کوتاه «IN TACT» به کارگردانی Johannes Bachmann از سوییس

فیلم کوتاه « SOLO» به کارگردانی Yves De Prà از سوئیس

فیلم کوتاه «WALLS» به کارگردانی Maik Schuster، Fatmir Dolci،   Max Paschke محصول مشترک فلسطین، آلمان و کرواسی

فیلم کوتاه «WONDERLAND» به کارگردانی Tiffanie Hsu از آمریکا

فیلم کوتاه «The Sliding Man» به کارگردانی Jacques Lemaire از بلژیک

فیلم کوتاه «FIFO» به کارگردانی Sacha Ferbus از بلژیک

فیلم کوتاه «Clan» به کارگردانی Stefanie Kolk از هلند

فیلم کوتاه «FÖLDIEK» به کارگردانی Ádám Freund از مجارستان

فیلم کوتاه «INVISIBLY» به کارگردانی Áron Szentpéteri از مجارستان

فیلم کوتاه «COLLAPSED LUNG» به کارگردانی Ambrus Fatér از مجارستان

فیلم کوتاه «ASSAUT» به کارگردانی Tamás Fekete از مجارستان

فیلم کوتاه «PACGIRL» به کارگردانی Jaime Peña García از مکزیک

فیلم کوتاه «MUNDOS» به کارگردانی Max Lusson از اسپانیا

فیلم کوتاه «APARTMENT INTERBELIC» به کارگردانی Sebastian Mihailescu از رومانی

فیلم کوتاه «COSMORAMA» به کارگردانی Hugo Deverchère از فرانسه

انیمشین کوتاه «SKATEBOARDING IS NOT A CRIME» به کارگردانی Cristin Radu از رومانی

مستند کوتاه «KRANIEBRUD» به کارگردانی Mads Hedegaard از دانمارک

دو اثر «سر» و «هیچ» بنا بر نظر هیات انتخاب جشنواره در بخش مسابقه تجربی نیز داوری خواهند شد.

جشنواره نهال از ۲۸ خرداد تا ۴ تیر ماه ۱۳۹۷ برگزار خواهد شد. برنامه اکران فیلم ها و جزییات برنامه ها به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.