مصاحبه اختصاصی هنردستان با برگزار کنندگان بی ینال ونیز؛
جلوتر از سیاستمداران یک کار فرهنگی بزرگ کرده ایم

جلوتر از سیاستمداران یک کار فرهنگی بزرگ کرده ایمReviewed by مصطفی زبرجد on Oct 13Rating:

هنردستان:برگزار کننده غرفه ایران در ونیز گفت: ما جلوتر از سیاستمداران یک کار فرهنگی بزرگ کرده ایم که با همت همه دوستان این اتفاق بزرگ شکل گرفته  و زودتر از آنکه سیاست مرزها را باز کند فرهنگ این کار را کرده است.

هنردستان:مصطفی زبرجد/ مارکو منیگتزو کیوریتور غرفه ایران در ونیز در خصوص انتخاب آثار و هنرمندان این نمایشگاه گفت: زمانی که تعداد زیادی از آثار به جهت انتخاب و سازماندهی، پیوسته در مقابل چشمان ما وجود دارد ممکن است این خطر وجود داشته باشد که آثار در ذهنمان تحلیل رود و به جایی برسد که بگوییم نه آنقدرها هم که باید قوی نیستند اما با نگاه و ارزیابی مجدد نتیجه می گیریم که خوب هستند و با هم خوب چفت و جور شدند. این که بتوان گفت بین آثار دیده شده هنرمندان بسیار بزرگی حضور دارند سخت است ولی باید بگویم همه هنرمندانِ خوب حضور دارند.

وی همچنین در خصوص نگاهش به فرهنگ و مردم ایران اظهار داشت: آنچه که من متوجه می شوم احساس غرور و افتخار زیاد مردم ایران نسبت به فرهنگشان است که این ویژگی مهم و قابل تحسین ایران را با وجود همه اتفاقاتی که پیرامون آن رخ می دهد حفظ کرده است.

همچنین مزدک فیض نیا برگزار کننده بی ینال ونیز و مدیر هنری بنیاد خانواده فیض نیا در این مصاحبه اختصاصی در خصوص بازتاب های این رویداد فرهنگی بیان کرد: ما در شرایطی کار را جلو بردیم که هنوز نگاه ها به ایران مثبت نبود و فکر می کنم ما جلوتر از سیاستمداران یک کار فرهنگی بزرگ کرده ایم که با همت همه دوستان این اتفاق بزرگ شکل گرفته و زودتر از آنکه سیاست مرزها را باز کند فرهنگ این کار را کرده است و به اذعان مسئولان ونیز این جنبه مدیریت ایران که با روابط خود کشورها و آثار خارجی را به ونیز آورده نمونه ای از این شکستن مرزهاست.

فارغ التحصیل فرهنگ تصویری و کیوریتور شیپ آکادمی وررا به تقابل فرهنگ و سیاست اشاره و گفت: این مهم است که زودتر از سیاست فرهنگ مرزها را بشکند. ما در مقاطع زمانی که وزیر فرهنگ و بنیاد مکسی در ونیز حضور پیدا کردند جلسه فرهنگی و بنیادی برای انتقال فرهنگ ایرانی به خارج از مرزها داشتیم.

فیض نیا در خصوص آینده پیش رو اظهار داشت: ما از فرهنگ بزرگ ایران صحبت می کنیم بنابراین نمی شود آن را حذف کرد و با نگاه کنونی که روز به روز بیشتر می شود در آینده برای کشور و فرهنگمان اتفاقات بزرگی خواهد افتاد.

 

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

1 × 4 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?