جمشید ارجمند در گذشت

جمشید ارجمند در گذشتReviewed by Khademi on Jul 13Rating:

هنردستان: جمشید ارجمند منتقد سینما در بستر بیماری بود که در سن ۷۷سالگی دار فانی را وداع گفت. او بیش از۱۴کتاب از فرانسه به فارسی را ترجمه کرد.

به گزارش هنردستان؛ جمشید ارجمند منتقد سینما در بستر بیماری بود که در سن 77 سالگی دار فانی را وداع گفت. او بیش از 14 کتاب از فرانسه به فارسی را ترجمه کرد.

جمشید ارجمند

جمشید ارجمند در خیابان لاله‌زار، کوچهٔ پیرنیا 2، روبه‌روی سینما کریستال به دنیا آمد. خیلی زود در 12 سالگی در آغاز دهه سی و دولت محمد مصدق به عضویت حزب پان ایرانیست درآمد. بعد از کودتای 28 مرداد با وسایل ابتدایی به چاپ اعلامیه می‌پرداخت اما فعالیت‌های سیاسی او را خیلی زود به فعالیت‌های فرهنگی کشاند و در تابستان 1333 کار در مجله فردوسی زیر نظر ناصر نیرمحمدی آغاز کرد. در همین سال چاپ چند شعر نو در مجله فردوسی و راهنمایی‌های اسماعیل شاهرودی و نصرت رحمانی او را با ادبیات نوین فارسی آشنا کرد.

جمشید ارجمند بیش از صد کتاب را ویراستاری کرده است که تعدادی از آن‌ها عبارت‌اند از: ارض ملکوت: هانری کربن، زوال تمدن سوداگری: رابرت هایل برونر، شمال و جنوب: ویلی برانت، ترس، امید و پیش‌داوری: هرمز همایون پور، ژاپن کشور شماره یک: ازرا وگل، فرشتهٔ عدالت.

منبع: خبرگزاری فارس

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?