بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از نمایشگاه فریده لاشایی؛
جنتی: هنر ایران را بیش از گذشته به جهان معرفی می کنیم

جنتی: هنر ایران را بیش از گذشته به جهان معرفی می کنیمReviewed by آزیتا لاجوردی on Nov 21Rating:

هنردستان: پیش نمایش آثار فریده لاشایی در نمایشگاهی با عنوان “در جست و جوی گمشده” با حضور علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمعی از هنرمندان،علی مرادخانی معاون وزیر در امور هنری، مدیران گالری ها و میهمانان خارجی عصر روز جمعه 29 آبان ماه در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار شد.

A78A4764

به گزارش هنردستان به نقل از روابط عمومی موزه هنرهای معاصر تهران، در این نمایشگاه مجموعه ای از آثار دوره های گوناگون فعالیت هنری فریده لاشایی در کنار آثار هنرمندان ایرانی و خارجی گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش گذاشته شده است و افتتاحیه نمایشگاه روزشنبه 30 آبان ماه، ساعت 18 در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می شود.

علی جنتی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در بازدید از این نمایشگاه با اشاره به اهمیت نمایشگاه “در جست و جوی گمشده” گفت: فریده لاشایی از هنرمندان تاثیرگذار که در رده بسیاری از هنرمندان مطرح جهانی است و این نمایشگاه با توجه به اینکه آثار این هنرمند را از مراکز و مجموعه های گوناگون گردآوری کرده حایز اهمیت است.

A78A4913

جنتی همچنین با اشاره به تاثیر برجام گفت: بی تردید برجام در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و از جمله در حوزه فرهنگ و هنر تاثیرگذار است و می تواند زمینه هایی را برای توسعه فرهنگ و  هنر و تعامل بین المللی فرهنگ و هنر فراهم کند و ما امیدواریم بتوانیم هنر ایران را بیش از گذشته در جهان معرفی و مطرح کنیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به تفاهم نامه موزه هنرهای معاصر تهران با بنیاد فرهنگی پروس آلمان اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه بیانگر آن است که فرصت هایی برای تعامل هنری فراهم است و کشورهای دیگری از جمله ایتالیا نیز خواستار آثاری از موزه هنرهای معاصر و تعامل و ارتباط فرهنگی هستند.

مجید ملانوروزی؛ سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران در مراسم پیش نمایش آثار فریده لاشایی گفت: موزه هنرهای معاصر تهران در راستای برنامه های هنری معاصر گام بر می دارد و امروز نقش یکی از مهمترین هنرمندان ایران را گرامی می دارد.

ملانوروزی در ادامه افزود: یکی از ویژگی های این نمایشگاه استفاده از کیوریتور مهم اروپایی؛ جرمانو چلانت است و فریار جواهریان کیوریتور دیگر نمایشگاه است نیز که قبلا تجربه نمایشگاه باغ ایرانی را در موزه هنرهای معاصر تهران داشته است. امیدوارم چیدمان نمایشگاه هنرمندان و علاقه مندان را با یک نگاه تازه در کیوریتوری آشنا کند و مقدمه ای باشد تا موزه هنرهای معاصر تهران کار خود را با کیوریتورهای جهانی انجام دهد.

A78A4870

مدیرکل هنرهای تجسمی با قدردانی از گروه برگزار کننده نمایشگاه “در جست و جوی گمشده” و بانک گردشگری به عنوان حامی مالی نمایشگاه گفت: حضور بانک ها و بنگاههای اقتصادی در حوزه هنر می تواند به رونق اقتصادی هنر و توسعه هنرهای تجسمی کمک کند.

جرمانو چلانت؛ مدیر بنیاد پرادا و کیوریتور نمایشگاه “در جست و جوی گمشده” نیز در این مراسم با قدردانی از موزه هنرهای معاصر تهران گفت: وجود هنرمند؛ فریده لاشایی باعث وجود این نمایشگاه است و در کنار آن آثار هنرمندان ایرانی به نمایش گذاشته شده است.

چلانت افزود: امیدواریم راه برای من و دیگران برای همکاری با موزه هنرهای معاصر تهران باز شود. هر نمایشگاهی که گردآوری و برگزار کردم چیزی به من آموخته است و این نمایشگاه نیز مستثنی نیست و نمایشگاه “در جست و جوی گمشده” نیز چیزهایی به من داده است.

فریار جواهریان؛ کیوریتور نمایشگاه نیز در این مراسم گفت: این برای من رویایی بود که چنین نمایشگاهی را با کیوریتور جهانی در موزه هنرهای معاصر تهران برگزار کنیم و امروز این رویا به واقعیت رسیده است.

A78A4706

جواهریان با قدردانی از مجید ملانوروزی و احسان آقایی؛ سرپرست ومشاور هنری موزه هنرهای معاصر تهران گفت: امیدوارم این روش ادامه پیدا کند و کیوریتورهای جوان نمایشگاه یک هنرمند را در کنار آثار گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران را برگزار کنند و نمایشگاه هایی از آثار هنرمندانی مانند ناصر عصار، محسن وزیری مقدم و منیر شاهرودی فرمانفرمایان برگزار شود.

جواهریان افزود: گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران سرمایه مهمی است که همه ما به آن افتخار می کنیم. در کشورهای دیگر موزه های کمتر از یک چهارم بودجه خود را از دولت می گیرند و بقیه بودجه های آنها را بانیان و حامیان هنر تامین می کنند و امیدوارم بانیان و حامیان هنر به موزه هنرهای معاصر تهران کمک کنند تا ساختمانی در شان گنجینه موزه داشته باشیم.

در پیش نمایش آثار فریده لاشایی هنرمندانی از جمله بهمن فرمان آرا، پری صابری، قباد شیوا، فرح اصولی،گیزلا وارگا سینایی،داود حیدری،ابراهیم حقیقی،حافظ میر آفتابی، علی شیرازی، محمد حسین عماد ، مدیران گالری ها و میهمانان خارجی حضور داشتند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

یازده − 4 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?