«جورج واشنگتن» با اسکورسیزی به سینما می‌آید

«جورج واشنگتن» با اسکورسیزی به سینما می‌آیدReviewed by آزیتا لاجوردی on Apr 29Rating:

هنردستان: مارتین اسکورسیزی – کارگردان سرشناس سینما – فیلم زندگی «جورج واشنگتن» – اولین رییس جمهور آمریکا – را می‌سازد.

Director Martin Scorsese arrives at The Royal Premiere of his film Hugo at the Odeon Leicester Square cinema in London November 28, 2011 REUTERS/Olivia Harris (BRITAIN - Tags: ENTERTAINMENT ROYALS SOCIETY)

به گزارش هنردستان به نقل از ایسنا، مارتین اسکورسیزی، کارگردان اسکاری هالیوود در پروژه جدید خود به سراغ زندگی جورج واشنگتن – اولین رییس جمهور ایالات متحده آمریکا – می‌رود.

این فیلم که «ژنرال» نام دارد‌، درباره دوران جنگ‌های انقلابی و رهبری واشنگتن در این برهه زمانی است.

گفته می‌شود سازنده «گرگ وال استریت» برای نگارش فیلمنامه این اثر با «آدام کوپر» و «بیل کالج» مذاکره کرده است.

این پروژه سینمایی پیش از این قرار بود توسط «دارن آرنوفسکی»، دیگر کارگردان مطرح سینما ساخته شود.

«ژنرال» دومین فیلمی است که درباره زندگی این شخصیت سیاسی آمریکا ساخته می‌شود. «ویرجینیایی‌ها» با بازی «بردلی کوپر» اثر سینمایی دیگری است که به زندگی «واشنگتن» پرداخته است.

به گزارش گاردین، گفته می‌شود «اسکورسیزی» فیلم دیگری را نیز در دست ساخت دارد که در آن قرار است دوباره از «لئوناردو دی کاپریو» بازی بگیرد. ستاره «تایتانیک» و «گرگ وال استریت» قرار است در این اثر زندگینامه‌ای، نقش «اچ.اچ هولمز»، یک قاتل زنجیره‌ای را ایفا کند.

مارتین اسکورسیزی را از مهم‌ترین فیلم‌سازان آمریکایی در سطح دنیا می‌دانند که عشق و علاقه فراوان و دیوانه‌وارش به سینما همواره زبانزد بوده است؛ تا جایی که کسی نیست که نداند سینما مترادف است با نام یکی از مهم‌ترین عشاقش یعنی «مارتین اسکورسیزی».

اسکورسیزی را با فیلم‌های ماندگارش چون «خیابان‌های پایین شهر»، «راننده تاکسی»، «گاو خشمگین»، «رفقای خوب» و البته دوستی و همکاری متناوب با بازیگر بزرگ سینما «رابرت دنیرو» می‌شناسند.

«تنگه وحشت»، «عصر معصومیت»، «کازینو»، «دار و دسته نیویورکی»، «هوانورد»، «مُردگان»، «جزیره شاتر»،‌ «هیوگو» و «گرگ وال‌استریت» از دیگر ساخته‌های این کارگردان آمریکایی هستند.

فیلم «سکوت» جدیدترین ساخته این کارگردان کهنه‌کار سینمای جهان خواهد بود که در آن «لیام نیسون»، «آندرو گارفیلد» و «آدام درایور» ایفای نقش خواهند کرد.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?