نقد، سینما و سینماگران/ 3
حبیب اسماعیلی: منتقدان و کارگردانان در کنار همند نه رودررو / رسانه ‏ها، دولت و شهرداری سینما را تبلیغ کنند

حبیب اسماعیلی: منتقدان و کارگردانان در کنار همند نه رودررو / رسانه ‏ها، دولت و شهرداری سینما را تبلیغ کنندReviewed by مصطفی زبرجد on Nov 28Rating:

هنردستان: حبیب اسماعیلی اعتقاد دارد که با توجه به هزینه‏ های گران تبلیغات باید رسانه‏ ها، دولت و شهرداری کمک کنند. وقتی فیلمی ساخته می‏ شود اشکالی ندارد که صدا و سیما فیلم را تبلیغ کند تا مردم بروند و آن را ببینند.

هنردستان: مصطفی زبرجد/ حبیب اسماعیلی؛ تهیه کننده سینما در خصوص نقد و تعامل بین منتقد و کارگردان گفت: نقد یک منتقد نظر شخصی است و نظر خود را نسبت به یک فیلم بیان می‏ کند که امکان دارد برای کارگردان و حتی بازیگر درست و سازنده باشد. نقد اگر بی غرض باشد می‏ تواند یک راهنما باشد که هنرمند اگر زرنگ باشد کار خود را اصلاح و قوی می‏ کند اما اینگونه نیست که منتقد و کارگردان در جدال با هم باشند.

وی افزود: از گذشته منتقدان و کارگردانان در کنار هم کار می‏ کنند و نظرات هم را می‏ پذیرند و حتی کارگردانی که روی فیلمنامه کار می‏ کند با منتقدی که قبول دارد مشورت می‏ کند. این اختلافات سلیقه‏ ای را در هر فیلمی که اکران می ‏شود نیز می‏ بینیم که 10 نفر خوب می‏گویند و یک نفر بد و بیراه می ‏گوید. قرار نیست یک فیلم همیشه تعریف شود و البته بد و بیراه گفتن هم اشکال دارد حتی اگر از فیلم خوشتان نیامد.

اسماعیلی ادامه داد: هر کسی که کار هنری می‏ کند نقدی را که بدون خصومت و با نگاه سازنده باشد می ‏پذیرد. از سوی دیگر مخاطب نیز هوشیار است و به نقد در مورد چیزهایی که مد نظر دارد توجه می‏ کند و دیده‏ ایم که بسیاری از فیلم ‏ها که جنبه فرهنگی و هنری داشته و با نقدها و تیزرها حمایت شده است تا تماشگر خوشش نیاید دیده نمی‏ شود.

بازیگر «ولایت عشق» در خصوص نقش دفاتر پخش در اکران و فروش فیلم اظهار داشت: دفاتری که به روز هستند، کار فرهنگی می‏ کنند و فیلم را درک می‏ کنند با دفتری که هیچ کاری برای اکران انجام نمی ‏دهند متفاوت هستند و این باعث می شود نارضایتی برای تهیه کننده به وجود بیاید البته وقتی فیلم فروش می‏ کند این نارضایتی ها بیان نمی ‏شود اما اگر فروش نکند دفتر پخش را مقصر می‏ دانند که سینما خوب نبوده، تعداد سینما کم بوده و تبلیغات شهری نداشتیم.

اسماعیلی گفت: با توجه به هزینه ‏های گران تبلیغات باید رسانه ‏ها، دولت و شهرداری کمک کنند. وقتی فیلمی ساخته می ‏شود اشکالی ندارد که صدا و سیما فیلم را تبلیغ کند تا مردم بروند و آن را ببینند.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

دو × چهار =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?