حضور موزیسین‌های ایرانی در فستیوال اپرتو ایتالیا

حضور موزیسین‌های ایرانی در فستیوال اپرتو ایتالیاReviewed by آزیتا لاجوردی on Jun 29Rating:

هردستان: به دنبال حضور آهنگسازان ایرانی در شصتمین بینال موسیقی ونیز و اجرای پروژه «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» در این رویداد هنری، این پروژه 26 مهرماه در فستیوال اپرتو در رجواِمیلیای ایتالیا نیز اجرا می‌شود.

به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا؛ مهدی خیامی آهنگساز درباره این اجرا گفت: بعد از قطعی شدن حضور ایران در شصمین بینال موسیقی ونیز، پروژه «موسیقی ایران از گذشته تا امروز» برای فستیوال اپرتو نیز ارسال شد که با استقبال هیات هنری این فستیوال در برنامه امسال جا گرفت و بدین ترتیب این کنسرت یک روزبعد از اتمام بینال ونیز در تاریخ 26 مهرماه در شهر رجواِمیلیا برگزار خواهد شد.

مهدی خیامی

این آهنگساز درخصوص این پروژه بیان کرد: در این کنسرت قطعۀ نقطه‌ای بود و دگر هیچ نبود اثر کارن کیهانی برای سنتور و آنسامبل، قطعۀ صبا اثر علیرضا فرهنگ برای تار و آنسامبل و قطعۀ کنسرتو کمانچه اثر بنده برای کمانچه و آنسامبل،  توسط دیوِرتیمنتو آنسامبل ایتالیا که یکی از قدیمیترین و با سابقه ترین آنسامبل های موسیقی معاصر اروپاست به رهبری سندرو گُرلی اجرا می‌شود در اجرای این سه اثر، سامان صمیمی سولیست کمانچه، میلاد محمدی سولیست تار و کارن کیهانی به عنوان سولیست سنتور در ارکستر حضور خواهند داشت.

خیامی خاطرنشان کرد : بخش دیگر این پروژۀ موسیقایی به اجرای موسیقی دستگاهی ایران اختصاص دارد که توسط گروه موسیقی مهرآیین متشکل از سامان صمیمی نوازندۀ کمانچه، میلاد محمدی نوازندۀ تار، محمدرضا رییسی نوازندۀ سازهای کوبه‌ای و کارن کیهانی نوازندۀ سنتور و سرپرست، اجرا خواهد شد.

موسیقی ایران برای اولین بار و با گذشت 86 سال از برگزاری بینال ونیز در این رویداد هنری حضور می‌یابد که ماحصل این اتفاق، را‌هیابی موسیقی ایران به فستیوال اپرتو ایتالیا نیز بوده است.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?