هشتم دی ماه در تالار وحدت؛
«حمید حامی» نشان درجه یک هنری می‌گیرد

«حمید حامی» نشان درجه یک هنری می‌گیردReviewed by آزیتا لاجوردی on Dec 19Rating:

هنردستان: حمید حامی هشتم دی ماه در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت. این کنسرت به مناسبت اعطای نشان درجه یک هنری از سوی دفتر موسیقی وزارت ارشاد به حامی، فقط برای یک شب برگزار می‌شود.

13940928000188_PhotoA

به گزارش هنردستان حامی در خصوص برگزاری این کنسرت گفت: بزرگترین اتفاقی که در اجرا صورت می‌گیرد، برانگیخته شدن حس نوستالژی حاضرین است که آن را می‌توان راه ارتباط بین صحنه و مردم دانست. قطعاتی را می‌شنود که با آن خاطره دارند و یا آهنگی را که برای آنها خاطره خواهد شد و بعدها از آن لذت خواهند برد. من در این کنسرت قطعاتی را خواهم خواند که بیشتر مردم و مخاطبینم آن را شنیده اند و آن را دوست دارند.

وی افزود: انتخاب قطعات توسط وى، محمدرضا عقیلی تنظیم کننده قطعات برای کنسرت و نیز رضا تاجبخش سرپرست ارکستر انجام گرفته است. بعد از پنج سال سکوت من، در این کنسرت بیش از دو ساعت برنامه خواهیم داشت و شانزده تا هجده قطعه را اجرا خواهیم کرد. در سه قطعه گروه آوازی تهران به رهبری میلاد عمران لو در کنار ما خواهند بود که شانزده خواننده کر دارد.

این خواننده ادامه داد: این کنسرت با کمک و توجه یاشار درفشه مدیر برنامه‌ریزى این اجرا و حمایت رضا تاجبخش و محمدرضا عقیلی برنامه ریزى و نهایتن به سرانجام رسید. اما برای این کنسرت گروه را با نام «حامی» ثبت کردیم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نهاد حراست آن به من کمک‌هاى بسیارى کردند که از آنها تشکر کنم. در طول تاریخ زندگی هنری‌ام همیشه با مشکلاتی در زمینه صدور مجوزهاى اجراى موسیقى رو به رو بودم که این بار به لطف این دوستان، این مشکلات برای من وجود نداشت.

حامی با اشاره به این نکته که این کنسرت برای من برداشت مالی ندارد گفت: دلایل زیادی دارد که تالار وحدت را برای اجرا انتخاب کردم. یکی از این دلایل استاندارد و فاخر بودن تالار وحدت است و ما می‌خواهیم موسیقی فاخر را در فضایى مناسب و در شأن مردم به گوششان برسانیم. این سالن گنجایش کمی دارد و دوست داشتم گزیده کار کنم. مخارج این کنسرت از فروش بلیت تامین می‌شود و برای من برداشت مالی قابل ذکرى ندارد و صرف مخارج اجرایى و دستمزد نوازنده‌هایى که براى من خیلى خیلى عزیز هستند و بدون حضور آنها حرفى براى گفتن نیست می‌شود که از بهترین‌ها هستند. اتفاق برجسته دیگر حضور کریم قربانی نوازنده ویولن و ناصر رحیمی نوازنده فلوت است که برای همه ما دلگرمی هستند.

این خواننده در خصوص برنامه های آینده خود گفت: این کنسرت پیش درآمد کنسرت‌های بعدی در تهران و شهرهاى دیگر ایران و همچنین برخى کشورهاى اروپایى است که من را با موسیقی آشتی داده و اجراهای آینده مکمل آن هستند. همه چیز از ابتدا به لطف دقت یاشار درفشه با برنامه ریزی دقیق پیش رفته است و می توانم بگویم چیزی شبیه به معجزه رخ داده چرا که همه چیز بدون اراده و دخالت من پیش رفت و این جز قدرت خداوند چیزی نیست که حالا دیگر احساس میکنم که همیشه من را با هر دو دست مهربانش حمایت کرده است.

 

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

3 × دو =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?