ششم اسفند ماه؛
حورا یاوری به «آینده» می‌رود

حورا یاوری به «آینده» می‌رودReviewed by آزیتا لاجوردی on Feb 23Rating:

هنردستان: کتابفروشی آینده میزبان حورا یاوری خواهد بود.

yavari

به گزارش هنردستان به نقل از ایلنا، پنجشنبه همین هفته، ششم اسفند 1394، ساعت 9 تا11/30 صبح کتابفروشی آینده میزبان حورا یاوری است تا به بحث و گفتگو درباره نقد ادبی و فردیت نویسنده در رمان فارسی بپردازد و این که چگونه می‌توان از میراث ادبیات کهن در ادبیات معاصر بهره برد و سپس به سئوالات خوانندگان مقالات و کتاب‎های خود پاسخ می‎دهد.

در این جلسه حورا یاوری درباره بوف کور به مناسبت هشتادمین سالگرد انتشار،نقد ادبی در دو دهه اخیر،تأثیر ترجمه در پیشرفت فرهنگ و ادبیات و خلاقیت نیز سخن خواهد گفت.

حورا یاوری دانش آموخته دانشگاه تهران است. لیساس زبان و ادبیات انگلیسی و سپس فوق لیسانس روانشناسی خود را از همین دانشگاه گرفت. سپس تحصیلاتش را در آمریکا ادامه داد و در آنجا به آموختن ادبیات و نقد ادبی با گرایش به ادبیات داستانی معاصر ایران مشغول شد و در این رشته نیز به مدرک دکترا دست یافت.

مقالات و کتاب‎های حورا یاوری عمدتاٌ بر محور ادبیات و روانکاوری می‎گردد. کتاب روانکاوی و ادبیات/ دو متن، دو انسان ، دو جهان ( از بهرام گور تا راوی بوف کور) که نشر سخن آن را منتشر کرده ، زندگی در آینه، چاپ انتشارات نیلوفر و داستان فارسی و سرگذشت مدرنیته در ایران ، چاپ نشر سخن از جمله آثار ایشان است.

نشانی: خیابان ولیعصر، سه راه زعفرانیه، خیابان عارف نسب، شماره12

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?