حکایت مرده بی صاحب به بازار می آید

حکایت مرده بی صاحب به بازار می آیدReviewed by پرستو فرشباف on Jul 11Rating:

به گزارش هنردستان: مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همزمان با آغاز اجرای مجالس تعزیه خوانی ویژه برنامه های محفل مهر و ماه با حضور در محوطه تئاتر شهر به تماشای این آثار نمایشی نشست.

مهدی شفیعی؛ مدیر کل هنرهای نمایشی، داود فتحعلی بیگی؛ دبیر هفدهمین جشنواره بین المللی نمایش های آیینی سنتی، پریسا مقتدی؛ مدیر مجموعه تئاتر شهر، پیمان شریعتی؛ معاون اجرایی اداره کل هنرهای نمایشی و علی اصغر دشتی؛ کارگردان و عضو شورای مشاوران هنری مرکز مطالعات اجرایی قشقایی، از جمله افرادی بودند که با آغاز اجرای مجالس تعزیه خوانی که با همکاری روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی برگزار می شود، در محوطه تئاتر شهر حضور پیدا کرده و از این آثار نمایشی دیدن کردند.

مجالس تعزیه خوانی که به مناسبت شب های ماه مبارک رمضان توسط اداره کل هنرهای نمایشی برای شهروندان تهرانی تدارک دیده شده بعد از نماز مغرب و عشا در محوطه تئاتر شهر اجرا می شوند.

 

212
انتشار مجموعه نمایشنامه به قلم محمدحسین ناصربخت

محمدحسین ناصربخت نمایشنامه نویس، کارگردان تئاتر، محقق و مدرس دانشگاه از چاپ یک مجموعه نمایشنامه خود در آینده نزدیک خبر داد و افزود: به زودی یک مجموعه نمایشنامه از محمدحسین ناصربخت تحت عنوان “حکایت مرده بی صاحب” به چاپ خواهند رسید.

به گفته ناصربخت این نمایشنامه ها اقتباس از داستان های هزار و یک شب است که با توجه به اشکال نمایش های سنتی به ویژه تخته حوضی نوشته شده است.

همه تکنیک های به کار گرفته شده در این آثار در پانویس ها توضیح داده شده است، تکینک هایی که مربوط به مضحکه ایرانی است.

این مجموعه شامل سه نمایشنامه به نام های “حکایت مرده بی صاحب”، “حکایات پندآموز بازرگان جوان” و “حکایت غریبه و طراران” است که اواسط مرداد ماه یا همزمان با هفدهمین جشنواره نمایش های آئینی سنتی توسط نشر افراز منتشر می شود.

۰ دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

سه × 5 =

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?