گفتگوی هنردستان با سرمایه گذار سینما؛
حیدری: فیلم ها باید در روند اداری به اسم سرمایه گذاران ثبت شود

حیدری: فیلم ها باید در روند اداری به اسم سرمایه گذاران ثبت شودReviewed by مصطفی زبرجد on Apr 16Rating:

هنردستان: اگر از روز اول بگویند سرمایه گذار در بحث مادی صاحب فیلم است و تهیه کننده در بخش معنوی همه کاره فیلم، سرمایه گذار خیالش راحت می شود که پولش ایمن و خودش همه کاره است.

هنردستان: رضا حیدری بازیگر، مجری طرح و سرمایه گذار سینما در خصوص سرمایه گذاری در هنر هفتم گفت: باید خیال سرمایه گذار را از روز اول بابت سرمایه گذاری راحت کنند، وقتی دو میلیارد تومان سرمایه می گذارد این پول طبق شرایط و ضوابط به او برگشت داده شود چون صاحب اختیار سرمایه خودش است.

4382521_146

وی افزود: متاسفانه یک سرمایه گذار همان روز اول نمی تواند تهیه کننده باشد، سرمایه گذاری می کند اما چون تهیه کننده همه کاره است یعنی فیلم در همه جا با نام اوست اگر مشکلی برایش پیش بیاید، سرمایه گذار با هزار مشکل و سختی باید برای به دست آوردن پولش بجنگد و این در حالیست که همه چیز به نام تهیه کنندست. اگر شما از یک سو بدون بررسی و دقت به فروش یا عدم فروش فیلمت سرمایه بگذاری و از سوی دیگر تکلیف پول خود را در جایی که سرمایه گذاری کردی ندانی  و صاحب هیچ چیز هم نباشی، در پایان باید دنبال مسائل قانونی و چه کنم ها برای برگشت سرمایه باشی. این مسئله باعث می شود سرمایه گذاری شکل نگیرد و رغبتی وجود نداشته باشد. مسئله ای که گریبانگیر سرمایه گذاری در سینمای ایران است.

حیدری در خصوص بهبود وضعیت سرمایه گذاری در سینما اطهار کرد: اگر از روز اول بگویند سرمایه گذار در بحث مادی صاحب فیلم است و تهیه کننده در بخش معنوی همه کاره فیلم، سرمایه گذار خیالش راحت می شود که پولش ایمن و خودش همه کاره است. این باعث می شود رغبت به سرمایه گذاری به وجود بیاید و قدرت ریسک نیز از سوی او وجود داشته باشد مخصوصا که خود هنرمند و سینمایی باشد و همه چیز را بداند.

وی در ادامه عنوان کرد: اگر سیستمی که گفتم شکل گیرد خود من 10 تهیه کننده خیلی خوب را پیدا می کنم و اینها کسانی هستند که با آنها می شود کار کرد، پولت را نمی خورند و سرمایه ات بازگشت دارد بنابراین این سرمایه گذاری در کارهای بعدی هم اتفاق می افتد اما اگر این سیستم شکل نگیرد و بر فرض 2 میلیارد تومان سرمایه در بخش خصوصی بگذارم، یک نفر بردارد و ببرد و آن پول هم از طریق فروش در نیاید نتیجه ای ندارد. روزی هم اگر خانواده یا دوستی بخواهد وارد شود جلویش را می گیرم اما اگر چارچوب و قاعده باشد خیلی ها سرمایه گذاری می کنند و من سراغ دارم کسانی که به شرط امنیت سرمایه شان سرمایه گذاری می کنند.

13950128000276_PhotoL

حیدری در پایان گفت: به عنوان نمونه من در حال حاضر سرمایه گذاری «شاخ  کرگدن» را با محسن محسنی نسب دارم که به جهت امین بودن، درستکاریشان و پتانسیل های فیلم اتفاق خوبی در سینما رقم خواهد خورد.

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?