در نشست خبری جشنواره «کارگاه آزاد فیلم» مطرح شد
حیدری پور: استقبال فیلمسازان ما را شگفت زده کرد/ حضور کیمیایی، افخمی، فرجامی و کامران رسول‌زاده در اختتامیه

حیدری پور: استقبال فیلمسازان ما را شگفت زده کرد/ حضور کیمیایی، افخمی، فرجامی و کامران رسول‌زاده در اختتامیهReviewed by مصطفی زبرجد on Feb 27Rating:

هنردستان: نشست خبری جشنواره «کارگاه آزاد فیلم» با حضور حسین حیدری‌پور دبیر، سجاد قاطعی مدیر هنری و طراح پوستر و عباس کریمی مدیر روابط عمومی صبح امروز ۸ اسفندماه برگزار شد.

به گزارش هنردستان؛ در ابتدای این نشست عباس کریمی عباسی مدیر روابط عمومی جشنواره بیان کرد: امسال برای اولین بار یک جشنواره داخلی، ملی می شود و ما سعی کردیم با حداقل امکانات، اتفاقی درخور را رقم بزنیم. ما هیچ بودجه دولتی نداشتیم و کل هزینه های این جشنواره توسط بخش خصوصی یعنی کارگاه آزاد فیلمسازی تامین شد و برخی دوستان هم بی چشمداشت به ما یاری رساندند.

????????????????????????????????????

وی افزود: این جشنواره از امروز هشتم اسفندماه تا چهارشنبه ۱۲ اسفندماه از ساعت ۱۳ تا ۲۱ در پردیس سینمایی ملت به نمایش فیلم می‌پردازد، ضمن اینکه قرار بود این اتفاق سینمایی دیرتر رقم بخورد.

در ادامه این نشست خبری حسین حیدری‌پور دبیر جشنواره در سخنانی مطرح کرد: جشنواره از امروز 8 اسفندماه در پردیس سینمایی ملت آغاز می‌شود و تا 12 اسفندماه ادامه دارد. متأسفانه به دلیل تلاقی با فیلم‌های صدثانیه‌ای مجبور شدیم دو روز زمان برگزاری جشنواره را جلوتر بیاندازیم و همین موضوع فشار زیادی را به ما وارد کرد.

وی یادآور شد: کلید این جشنواره از سال 85 به صورت داخلی و با هنرجویان کارگاه آزاد زده شد و به مدیریت مسعود کیمیایی برگزار می‌شد. امسال جشنواره را ملی کردیم و تصور نمی‌کردیم از 15 آذرماه با حکمی که آقای کیمیایی به من دادند چنین استقبالی شود و بیش از 300 اثر به دستمان برسد.

حیدری‌پور از بابک حمیدیان، امیر دژاکام و فرزاد موتمن به عنوان هیأت انتخاب جشنواره نام برد و گفت: 85 اثر در بخش داخلی پذیرفته شدند و 27 اثر هم در بخش خارجی به دستمان رسید که 11 اثر از کشورهایی چون اسپانیا، ایتالیا، اندونزی، ایسلند، مالت، لتونی، اسپانیا، پرتغال، لبنان و آلمان انتخاب شد.

????????????????????????????????????

وی با اشاره به گنجاندن بخشی با عنوان “صلح” در جشنواره اظهار کرد:‌ به منظور داشتن جهانی عاری از خشونت این بخش را اضافه کردیم که آثار این بخش به صورت مجزا به نمایش درخواهد آمد.

حیدری‌پور درباره منابع مالی جشنواره اظهار کرد: آقای کیمیایی خودشان تمام هزینه‌های جشنواره را متقبل شدند و فیلمسازی با چنین سابقه‌ای جشنواره را برگزار می‌کند و تنها هدف ایشان دیده شدن یکسری هنرجوی جوان و معرفی به سینما است. ما یک ریال دریافت مالی برای جشنواره نداشته‌ایم و کمک‌ها در بخش‌های مختلف بوده است ازجمله موسسه تصویرشهر که پنج روز پردیس سینمایی ملت را در اختیار ما گذاشته‌اند و همچنین تندیس‌ها، پوشش تصویری و جوایز که از سوی بخش خصوصی همچون آراتک، سایت خبری هنردستان، چیتارایانه، تی‌وی پلاس و موسسه سیمای همراه تأمین شده است.

دبیر این جشنواره با اشاره به بزرگداشت‌ها گفت: برای این بخش بهروز افخمی را به عنوان یکی از اساتید کارگاه انتخاب کردیم و فریماه فرجامی هم که سابقه طولانی در همکاری با مسعود کیمیایی دارد، دیگر انتخاب ما هستند.

این فیلمنامه نویس و کارگردان ادامه داد: برای بزرگداشت‌ها جمشید ارجمند هم مد نظر ما بود که متأسفانه حال ایشان مساعد نبود و همچنان امیدواریم تا چهارشنبه حالشان بهتر شود.

دبیر این جشنواره از جواد طوسی، سامان سالور و پولاد کیمیایی به عنوان داوران نام برد و گفت:‌ جوایز ما در بخش فیلم داستانی، مستند، صلح و بین‌الملل اهدا می‌شود.

????????????????????????????????????

وی ضمن دعوت از عموم مردم برای حضور در این جشنواره که از ساعت یک تا 9 شب در پردیس ملت برگزار می‌شود،‌ اظهار کرد:‌ همه تلاش‌مان را در سه ماه گذشته انجام داده‌ایم تا جشنواره‌ای در شأن نام مسعود کیمیایی برگزار کنیم.

عباس کریمی عباسی مدیر روابط عمومی جشنواره هم در توضیحاتی گفت:‌ در مراسم اختتامیه دو تقدیر از فعالان فرهنگی خواهیم داشت که در زمینه شعر و سینما به نوعی با آثار مسعود کیمیایی پیوند خورده‌اند و در کنار آن‌ها از سه دوست رسانه‌ای هم تقدیر خواهیم کرد. همچنین کامران رسول‌زاده قطعاتی را اجرا خواهد کرد که قطعه حماسی درخت از آن جمله است و همین جا از وی و آقای خانزاده؛ تهیه کننده این خواننده مردمی برای همراهی با جشنواره تشکر می کنم.

وی افزود: به دلیل همزمانی با جشنواره صد و تغییر زمان برنامه ریزی ها که کمی دچار مشکل شد آثار سریعا پس از دریافت در یک ماراتن وحشتناک توسط هیات داوری به بررسی گذاشته شد که هنوز نیز ادامه دارد.

سجاد قاطعی مدیر هنری جشنواره هم با اشاره به پوستر طراحی شده با تصویر مسعود کیمیایی گفت:‌ ما از المان پرنده صلح به لحاظ بخشی که با این عنوان در جشنواره داریم، استفاده کردیم و همچنین برای اولین بار در یک جشنواره تم رنگی مشخصی به محصولات بصری آن داده‌ایم. ضمن آنکه استفاده از تصویر مسعود کیمیایی تصمیمی بود که در اتاق فکر گرفته شد و حتی شنیدم خود ایشان هم راضی به این کار نبودند، اما ادای دین ما به ایشان به عنوان حامی جوانان، منجر به انجام این کار شد.

حیدری پور با اشاره به اینکه هدف از ملی کردن این جشنواره رقابت اعضای کارگاه با سایر هنرجویان جوان است، افزود: آثار ملی از شهرهای تهران، ساری، رفسنجان، سمنان، اصفهان، کرمان، گرگان، شیراز، مشهد، اهواز، سنندج، مریوان، زنجان، قم و آباده به دست ما رسید و برندگان جایزه بهترین بازیگری می توانند در دوره های رایگان کارگاه بازیگری شرکت کنند و یکی از حامیان ما از ۳ اثر برتر برای تولید کارهای بعدی حمایت می کند. همچنین نماینده فرهنگی سفارت کشورهایی که آثارشان در این جشنواره حضور دارند نیز در مراسم اختتامیه دعوت خواهند شد.

????????????????????????????????????

وی در پایان نشست اظهار کرد: ۱۱ سکانس برتر از فیلم های «قیصر»، «رضا موتوری»، «داش آکل»، «بلوچ»، «خاک»، «پسرشرقی»، «اسب»، «بیگانه بیا»، «غزل»، «گوزن ها» و «سفر سنگ» ساخته مسعود کیمیایی امروز ساعت ۱۶ تا ۱۸:۳۰ در پردیس ملت به نمایش درآمده و توسط جواد طوسی تحلیل می شوند.

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?