«خاندان آشوب» روی آنتن شبکه دو می رود

«خاندان آشوب» روی آنتن شبکه دو می رودReviewed by Khademi on Jul 19Rating:

هنردستان: «خاندان آشوب» عنوان برنامه‌ای از شبکه دو سیماست که به تاریخچه حکمرانی آل سعود در عربستان و بازخوانی نقش این خاندان در بحران‌ها و تحولات منطقه خاورمیانه می‌پردازد.

به گزارش هنردستان؛ این برنامه امشب؛ سه‌شنبه و فردا؛ چهارشنبه (۲۹ و ۳۰ تیرماه) ساعت ۲۱ روی آنتن این شبکه می‌رود.

 

شبکه دو سیما

 

«خاندان آشوب» با حضور پژوهشگران و کار‌شناسان مسائل غرب آسیا چون صباح زنگنه، میرابیان، دستمالچیان، غفوری، عزیزی و خامه یار به ارائه اطلاعات و تحلیل‌های سیاسی در این خصوص پرداخته است و در کنار مرور به حکومت رسیدن هر یک از پادشاهان سعودی، تاثیر سیاست‌های نامطلوب این خاندان را در تحولات و ناآرامی‌های منطقه و تشکیل گروه‌های تروریستی طالبان و القاعده بررسی می‌کند.

مذهب و حکومت در عربستان به هم تنیده شده‌اند. مذهبی وهابی که قرائتی متحجرانه از دین مبین اسلام است به اضافه حکومتی دیکتاتوری و پادشاهی که این دو تاثیری منفی بر جامعه عربستان سعودی داشته است. این برنامه با دربرداشتن تصاویری مستند از آموزه‌های مدارس این کشور تصویری تکان‌دهنده از القای تفکرات ضدانسانی این کشور به نسل‌های آتی کشور عربستان را به نمایش می‌گذارد.

این برنامه به ارتباطات عربستان با آمریکا و انگلیس و واکاوی نقش این حکومت ضاله در جنگ افغانستان و تنش‌های سیاسی و ناامنی‌های بین المللی می‌پردازد. کشوری که حقوق بشر در آن جایی ندارد، رژیم پادشاهی که فقط فرزندان عبدالعزیز حق حکومت دارند و حکومت هم به صورت موروثی از پدر به پسر نمی‌رسد بلکه از برادر به برادر انتقال پیدا می‌کند.

برنامه «خاندان آشوب» سعی می‌کند با گفت‌و‌گوهای کار‌شناسی به نقش عربستان به عنوان برهم زننده امنیت و ثبات در منطقه از طریق همسویی با سیاست‌های غرب و مناسبات پنهان و آشکار با سران کشورهای غربی بپردازد و بررسی‌های عمیق تری از این موضوع به مخاطبان ارائه دهد.

 

منبع: ایلنا

 

 

 

تمامی حق و حقوق این وب سایت متعلق به آژانس هنری هنردستان می باشد.

or

Log in with your credentials

or    

Forgot your details?