ادبیات - هنردستان Back to Top

برگزاری شب شعر بین‌المللی "مقاومت غزه"

منتشر شده در شنبه, 28 دی 1398 16:58 چاپ

براساس خبر رسیده، در بخش شاعران ایرانی سیدعلی گرمارودی، یوسفعلی میرشکاک، حسین اسرافیلی، علی‌محمد مودب، محمدمهدی سیار، میلاد عرفانپور و امیرمهدی‌نژاد اشعار خود را با موضوع مقاومت می‌خوانند.

ادامه مطلب...

سیدعلی کاشفی‌خوانساری: ادبیات دینی از دغدغه‌های همیشگی من است / در بحث کتاب‌های غیر داستانی کودک و نوجوان با خلا مواجه هستیم / هیچ‌وقت شعر برایم جنبه حرفه‌ای نداشت و کار دلی بود

منتشر شده در چهارشنبه, 25 دی 1398 16:53 چاپ

سیدعلی کاشفی‌خوانساری در سال 1350 در تهران به دنیا آمده است. فارغ‌التحصیل رشته مهندسی عمران است. او به عنوان نویسنده، شاعر و روزنامه‌نگار شناخته می‌شود. بیشتر آثار او در زمینه ادبیات کودک و نوجوان، تاریخ ادبیات و مطبوعات کودکان ایران و ادبیات دینی است که موفق به دریافت جوایزی هم شده. کاشفی‌خوانساری در سازمان‌های دولتی و غیردولتی مسئولیت‌هایی در حوزه ادبیات، تئاتر و مطبوعات داشته است. او در نمایشگاه‌ها و همایش‌های بین‌المللی حضور یافته و به سخنرانی و ارائه مقاله پرداخته است. "صندوقچه امید"، "قصه سینماجات عهد بوق"، "نظر بر نظر"، "قصه‌های دوست‌داشتنی"، "یادداشت‌های یک سفر غیرقانونی"، "اگر فرشته‌ها خندیده بودن"، "تادیب‌الاطفال"، "منبع‌شناسی سینمای کودک و نوجوان" و "عروسک‌های خدا" عناوین برخی آثار اوست.

ادامه مطلب...

نقد کتابی با ترجمه داریوش شایگان / برگزاری شب هرتا مولر

منتشر شده در چهارشنبه, 25 دی 1398 16:48 چاپ

براساس اخبار رسیده، هفدهمین نشست از سلسله نشست‌های "زیر چتر نقد" با عنوان نقد ترجمه کتاب "اشعار سهراب سپهری به زبان فرانسه" با قلم داریوش شایگان و با نگاهی به بنیان‌های ادراکی ترجمه؛ ابعاد پدیدار شناختی و سیالیت معنا، شنبه ۲۸ دی ماه برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...

امیر خراسانی: "باغ کتاب" می‌خواهد ویترین بزرگ بازار کتاب در ایران باشد / اگر باغ کتاب نبود عده‌ای جذب هیچ کتاب‌فروشی نمی‌شدند

منتشر شده در دوشنبه, 23 دی 1398 15:53 چاپ

امیر خراسانی معاون انتشارات باغ کتاب، معاونت تحت فعالیت خود را در سه واحد تولید کتاب، مرکز چاپ و کتاب‌فروشی بزرگ‌سال تعریف کرد و گفت: در بخش تولید کتاب، نشر شهر رسالت، چاپ کتاب را به عهده دارد که با شروع بهره‌برداری باغ کتاب تقریبا هیچ فعالیتی نداشت. حجم زیادی کتاب در انبار مانده بود و تولید و توزیعی نیز صورت نمی‌گرفت.

ادامه مطلب...

برگزاری گرامی‌داشت علامه سیدجعفر شهیدی

منتشر شده در دوشنبه, 23 دی 1398 15:51 چاپ

به نقل از روابط عمومی فرهنگ‌سرای گلستان، در یادمان علامه سیدجعفر شهیدی غلامرضا امامی نویسنده، مترجم، پژوهشگر و ویراستار ایرانی با تالیف 70 عنوان کتاب، اسماعیل منصوری‌لاریجانی دکترای عرفان اسلامی و مدرس دانشگاه با بیش از 21 تالیف و شکوفه شهیدی به سخنرانی می پردازند.

ادامه مطلب...

صفحه1 از121