ادبیات - هنردستان Back to Top

برگزاری جشنواره نمایشنامه‌نویسی میرزاآقا تبریزی

منتشر شده در یکشنبه, 05 خرداد 1398 12:49 چاپ

به گزارش هنردستان سیروس مصطفی گفت: تا پایان مهلت ارسال آثار (۳۱ اردیبهشت‌ماه سال جاری)، ۱۳۱ نمایشنامه از ۱۸ استان مختلف ایران و یکی از مناطق آزاد از جمله استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، کردستان، زنجان، ایلام، همدان، تهران، البرز، قم، کرمانشاه، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، یزد، کرمان، هرمزگان و منطقه آزاد کیش دریافت شده است.

 

او با بیان این‌که آذربایجان شرقی در زمینه ارسال آثار رکورددار است، اظهار کرد: بیشترین اثرها از استان ما بوده و کمترین از کردستان، همچنین از بین ۱۳۱ اثر دریافت‌شده، ۱۰۲ مورد فارسی و ۲۹ نمایشنامه ترکی است.

ادامه مطلب...

انتقاد حدادعادل از مجریان صداوسیما

منتشر شده در چهارشنبه, 24 بهمن 1397 10:08 چاپ

به گزارش هنردستان رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در برنامه تلویزیونی شب شعر از مجریان صدا و سیما به دلیل استفاده از واژگان غیرفارسی انتقاد کرد.

 نوزدهمین برنامه تلویزیونی شب شعر دیشب دوشنبه ۲۲ بهمن با موضوع «شعر و هنر انقلاب» با غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و رئیس بنیاد سعدی، محمد صادق رحمانیان مدیر رادیو فرهنگ، شاعر و پژوهشگر و اجرای محمود اکرامی‌فر از آنتن شبکه چهار سیما پخش شد.

ادامه مطلب...

سلبریتی‌های گمنام انقلاب اسلامی!

منتشر شده در دوشنبه, 08 بهمن 1397 17:37 چاپ

به گزارش هنردستان رضا اسماعیلی در یادداشتی به نکوهش موضع انفعالی سازمان صدا و سیما در برابر مفاخر و چهره‌های ناب فرهنگی انقلاب اسلامی پرداخت.

 رضا اسماعیلی شاعر و پژوهشگر فرهنگی به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در یادداشتی به موضوع انفعال رسانه ملی به مفاخر و رویدادهای ناب فرهنگی ایران پرداخته است. در ادامه متن این یادداشت را می‌خوانیم:

ادامه مطلب...

آیا سرود ملی ایران نیاز به تغییر دارد؟

منتشر شده در سه شنبه, 15 آبان 1397 12:56 چاپ

به گزارش هنردستان به تازگی علیرضا قزوه شاعر و مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری در حاشیه مراسم رونمایی از مجموعه آثار حمید سبزواری در سخنانی عنوان کرده است که سرود ملی ایران نیاز به تغییر دارد.

قزوه در توضیح این مساله عنوان داشته که این سرود دارای بن‌مایه و وزن حماسی نیست و باید از نو با شعری که شاعران جوان و حماسی‌سرای این روزگار آن را خواهند سرود، ساخته شود.

ادامه مطلب...

رئیس شورای شعر و ترانه استعفا کرد

منتشر شده در یکشنبه, 18 شهریور 1397 11:24 چاپ

به گزارش هنردستان: محمد علی بهمنی با انتشار یادداشتی در فضای مجازی از ریاست شورای شعر و ترانه دفتر موسیقی وزارت ارشاد استعفا داد.

 محمد علی بهمنی رئیس شورای شعر و ترانه دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که از زمستان سال 1393 و پس از درگذشت مشفق کاشانی به این سمت منصوب شده بود، با نگارش متنی در صفحه خود در فضای مجازی از استعفا و کناره‌گیری‌اش از این سمت خبر داد.

ادامه مطلب...

صفحه1 از104