ادبیات - هنردستان Back to Top

شل سیلور استاین فقید از مترجم خود روی صحنه تئاتر تجلیل کرد

منتشر شده در سه شنبه, 11 تیر 1398 21:37 چاپ

به گزارش هنردستان مراسم بزرگداشت رضی هیرمندی مترجم آثار شل سیلور استاین عصر روز دوشنبه ۱۰ تیر با اجرای نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» به کارگردانی ناصر آویژه در سالن بوستان مرکز تئاتر کانون برگزار شد.

 عصر روز دوشنبه ۱۰ تیر سالن بوستان مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در بوستان لاله میزبان اجرای افتتاحیه نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» نوشته گیتا داودی و طراحی و کارگردانی ناصر آویژه بود. در این اجرا که با حضور خانواده‌ها و همچنین نویسندگان و شعرای ادبیات کودک و نوجوان به صحنه رفت از رضی هیرمندی مترجم آثار شل سیلور استاین تجلیل به عمل آمد.

ادامه مطلب...

اعلام جزئیات بیمه تکمیلی هنرمندان، روزنامه‌نگاران و نویسندگان

منتشر شده در دوشنبه, 10 تیر 1398 17:44 چاپ

به گزارش هنردستان صندوق اعتباری هنر جزئیات خدمات بیمه درمان تکمیلی خود را در قالب سه طرح با قیمت های متنوع را منتشر کرد.

 خدمات بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر در قالب سه طرح (امید، آرامش و رفاه) با ۳ سقف قیمتی از ۷۰ تا ۷۰۰ هزار تومان و پوشش‌های متفاوت ارائه می‌شود. بر این اساس متقاضیان بنابر شرایط خود می‌توانند با انتخاب یکی از طرح‌ها، از خدمات بیمه درمان تکمیلی بهره مند شوند.

ادامه مطلب...

دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران حکم گرفت

منتشر شده در دوشنبه, 27 خرداد 1398 14:55 چاپ

به گزارش هنردستان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی سیدمحمد طباطبایی را به عنوان دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور منصوب کرد.

 در حکم سیدعباس صالحی خطاب به سیدمحمد طباطبایی آمده است:

ادامه مطلب...

برگزاری جشنواره نمایشنامه‌نویسی میرزاآقا تبریزی

منتشر شده در یکشنبه, 05 خرداد 1398 12:49 چاپ

به گزارش هنردستان سیروس مصطفی گفت: تا پایان مهلت ارسال آثار (۳۱ اردیبهشت‌ماه سال جاری)، ۱۳۱ نمایشنامه از ۱۸ استان مختلف ایران و یکی از مناطق آزاد از جمله استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، کردستان، زنجان، ایلام، همدان، تهران، البرز، قم، کرمانشاه، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، یزد، کرمان، هرمزگان و منطقه آزاد کیش دریافت شده است.

 

او با بیان این‌که آذربایجان شرقی در زمینه ارسال آثار رکورددار است، اظهار کرد: بیشترین اثرها از استان ما بوده و کمترین از کردستان، همچنین از بین ۱۳۱ اثر دریافت‌شده، ۱۰۲ مورد فارسی و ۲۹ نمایشنامه ترکی است.

ادامه مطلب...

انتقاد حدادعادل از مجریان صداوسیما

منتشر شده در چهارشنبه, 24 بهمن 1397 10:08 چاپ

به گزارش هنردستان رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در برنامه تلویزیونی شب شعر از مجریان صدا و سیما به دلیل استفاده از واژگان غیرفارسی انتقاد کرد.

 نوزدهمین برنامه تلویزیونی شب شعر دیشب دوشنبه ۲۲ بهمن با موضوع «شعر و هنر انقلاب» با غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و رئیس بنیاد سعدی، محمد صادق رحمانیان مدیر رادیو فرهنگ، شاعر و پژوهشگر و اجرای محمود اکرامی‌فر از آنتن شبکه چهار سیما پخش شد.

ادامه مطلب...

صفحه1 از104