ادبیات - هنردستان Back to Top

کانون فراگیر فرهنگ و هنر تشکیل می‌شود

منتشر شده در شنبه, 02 شهریور 1398 18:36 چاپ

به گزارش هنردستان نشست همگرایی دولت و پدیدآوردندگان آثار فرهنگی و هنری «گام نخست» با حضور پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار می‌شود.

 با تصویب هیات وزیران، برای اولین بار در تاریخ هنر کشور، کلیه پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری و رسانه‌ای می‌توانند ذیل تبصره(٥) ماده(١٣١) قانون کار، انجمن صنفی سراسری تشکیل دهند.

ادامه مطلب...

شل سیلور استاین فقید از مترجم خود روی صحنه تئاتر تجلیل کرد

منتشر شده در سه شنبه, 11 تیر 1398 21:37 چاپ

به گزارش هنردستان مراسم بزرگداشت رضی هیرمندی مترجم آثار شل سیلور استاین عصر روز دوشنبه ۱۰ تیر با اجرای نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» به کارگردانی ناصر آویژه در سالن بوستان مرکز تئاتر کانون برگزار شد.

 عصر روز دوشنبه ۱۰ تیر سالن بوستان مرکز تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در بوستان لاله میزبان اجرای افتتاحیه نمایش «عموی عجیب بزرگ کوچیک من» نوشته گیتا داودی و طراحی و کارگردانی ناصر آویژه بود. در این اجرا که با حضور خانواده‌ها و همچنین نویسندگان و شعرای ادبیات کودک و نوجوان به صحنه رفت از رضی هیرمندی مترجم آثار شل سیلور استاین تجلیل به عمل آمد.

ادامه مطلب...

اعلام جزئیات بیمه تکمیلی هنرمندان، روزنامه‌نگاران و نویسندگان

منتشر شده در دوشنبه, 10 تیر 1398 17:44 چاپ

به گزارش هنردستان صندوق اعتباری هنر جزئیات خدمات بیمه درمان تکمیلی خود را در قالب سه طرح با قیمت های متنوع را منتشر کرد.

 خدمات بیمه تکمیلی صندوق اعتباری هنر در قالب سه طرح (امید، آرامش و رفاه) با ۳ سقف قیمتی از ۷۰ تا ۷۰۰ هزار تومان و پوشش‌های متفاوت ارائه می‌شود. بر این اساس متقاضیان بنابر شرایط خود می‌توانند با انتخاب یکی از طرح‌ها، از خدمات بیمه درمان تکمیلی بهره مند شوند.

ادامه مطلب...

دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران حکم گرفت

منتشر شده در دوشنبه, 27 خرداد 1398 14:55 چاپ

به گزارش هنردستان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی سیدمحمد طباطبایی را به عنوان دبیر شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران کشور منصوب کرد.

 در حکم سیدعباس صالحی خطاب به سیدمحمد طباطبایی آمده است:

ادامه مطلب...

برگزاری جشنواره نمایشنامه‌نویسی میرزاآقا تبریزی

منتشر شده در یکشنبه, 05 خرداد 1398 12:49 چاپ

به گزارش هنردستان سیروس مصطفی گفت: تا پایان مهلت ارسال آثار (۳۱ اردیبهشت‌ماه سال جاری)، ۱۳۱ نمایشنامه از ۱۸ استان مختلف ایران و یکی از مناطق آزاد از جمله استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، کردستان، زنجان، ایلام، همدان، تهران، البرز، قم، کرمانشاه، خراسان رضوی، اصفهان، فارس، یزد، کرمان، هرمزگان و منطقه آزاد کیش دریافت شده است.

 

او با بیان این‌که آذربایجان شرقی در زمینه ارسال آثار رکورددار است، اظهار کرد: بیشترین اثرها از استان ما بوده و کمترین از کردستان، همچنین از بین ۱۳۱ اثر دریافت‌شده، ۱۰۲ مورد فارسی و ۲۹ نمایشنامه ترکی است.

ادامه مطلب...

صفحه1 از104