تئاتر - هنردستان Back to Top

«خاک و تاج» زهرا صبری به مریم میرزاخانی تقدیم می‌شود/شکسپیر کاغذی

منتشر شده در دوشنبه, 01 مهر 1398 09:02 چاپ

به گزارش هنردستان سرپرست گروه «یاس تمام» اعلام کرد که نمایش «خاک و تاج» را در فستیوال بین‌المللی شار ویل مزیه فرانسه روی صحنه می‌برد؛ نمایشی که تمام اجراهای آن به زنده‌یاد مریم میرزاخانی تقدیم می‌شود.

زهرا صبری سرپرست گروه «یاس تمام» درباره جدیدترین اجرای بین‌المللی این گروه نمایشی گفت: نمایش «خاک و تاج» را که اثری با شیوه عروسک کاغذی است، برای اولین بار سال ۹۷ در جشنواره عروسکی کاغذی شارل ویل مزیه اجرا کردیم. طی ۳ اجرایی که داشتیم، دبیر جشنواره تئاتر عروسکی شارل ویل مزیه کار را دید و از ما برای حضور در جشنواره دوسالانه شار ویل مزیه که بزرگترین جشنواره‌ تئاتر عروسکی در جهان است، دعوت کرد.

ادامه مطلب...

آغاز پروژه «قلم روشن» همزمان با هفته دفاع مقدس

منتشر شده در یکشنبه, 31 شهریور 1398 19:27 چاپ

به گزارش هنردستان دفتر انتشارات و پژوهش اداره‌کل هنرهای نمایشی همزمان با هفته دفاع مقدس پروژه مجموعه نمایشنامه «قلم روشن» را با حضور و مشارکت نویسندگان شناخته‌شده، آغاز کرد.

به نقل از روابط عمومی اداره‌کل هنرهای نمایشی، دفتر انتشارات و پژوهش این اداره‌کل با توجه به تولید نمایشنامه به عنوان بنیادی‌ترین رکن هنرهای نمایشی و همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس، فصل یکم پروژه مجموعه نمایشنامه «قلم روشن» را با مشارکت و همراهی ۱۰ نمایشنامه‌نویس آغاز کرد.

ادامه مطلب...

نمایش «سفید» در آبادان به روی صحنه می رود

منتشر شده در یکشنبه, 31 شهریور 1398 19:14 چاپ

به گزارش هنردستان نمایش «سفید» نوشته و کار عبدالرضا سواعدی تولید واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری انقلاب اسلامی خوزستان دفتر آبادان به روی صحنه می رود.

 این آخرین اثر سواعدی برگرفته از کتاب « تیمار غریبان » نوشته پروین کاشانی زاده است که خاطرات پرستار ایثارگر دوران دفاع مقدس خانم سکینه محمدی را روایت می کند.

ادامه مطلب...

دانشجویان با بلیت نیم‌بها نمایش مهتاب نصیرپور را می‌بینند

منتشر شده در یکشنبه, 31 شهریور 1398 19:08 چاپ

به گزارش هنردستان دانشجویان کلیه رشته‌ها می‌توانند از دوشنبه اول مهر با بلیت نیم‌بها به تماشای نمایش «اثر پرتوهای گاما بر گل‌های همیشه بهار» بنشینند.

به نقل از روابط عمومی این نمایش، اجرای دوم نمایش «اثر پرتوهای گاما بر گل‌های همیشه بهار» به کارگردانی مهتاب نصیرپور از ۲۷ شهریور در تماشاخانه مهرگان شروع شده است. این نمایش هر شب به جز شنبه‌ها ساعت ۲۱ روی صحنه می‌رود.

ادامه مطلب...

نسل جوان نیاز به آثاری چون «خاتون» دارند

منتشر شده در یکشنبه, 31 شهریور 1398 19:06 چاپ

به گزارش هنردستان مدیرکل هنرهای نمایشی عنوان کرد که هنرمندان هر چه بتوانند به هنر مردمی و عمیق با مفاهیم دینی و مذهبی نزدیک شوند، نگاه منطقی و درست‌تری به عرصه هنرهای نمایشی با جذب مخاطب بیشتر خواهند داشت.

 به نقل از روابط عمومی نمایش «خاتون»، شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی پس از تماشای نمایش «خاتون» در پردیس تئاتر تهران، طی صحبت‌هایی با تبریک هفته دفاع مقدس عنوان کرد: نمایش مذهبی در یک جامعه دینی مخاطبان خود را دارد به خصوص اینکه در ماه‌های محرم و صفر هم باشیم و عزاداری حسینی به مضامین تئاتر دینی و مذهبی نزدیک می‌شود.

ادامه مطلب...

صفحه1 از664