تئاتر - هنردستان Back to Top

اعلام نتایج فراخوان رویدادهای اجرایی پژوهشی تئاتر شهر در سال ۹۸

منتشر شده در چهارشنبه, 27 شهریور 1398 13:33 چاپ

به گزارش هنردستان نتایج نخستین فراخوان رویدادهای اجرایی پژوهشی کارگاه نمایش مجموعه تئاترشهر مشتمل بر پذیرفته شدگان قطعی و مشروط اعلام شد.

 بر مبنای فراخوان منتشر شده توسط واحد ارتباطات، آموزش و پژوهش در مرداد ۱۳۹۸ جهت اجرای نمایش ، برگزاری کارگاه آموزشی، تئاتر جستار و ... در «کارگاه نمایش مجموعه تئاتر شهر» در موعد مقرر تعداد ۹۷ پروپوزال و درخواست اجرایی به تئاتر شهر ارسال شد که پس از بازخوانی و بررسی توسط گروه کارشناسان متشکل از عباس اقسامی، هاجر سعیدی نژاد و امین عظیمی نتایج این روند اعلام شد.

ادامه مطلب...

آغاز اجرای دور دوم نمایش مهتاب نصیرپور

منتشر شده در چهارشنبه, 27 شهریور 1398 13:28 چاپ

به گزارش هنردستان دور جدید اجراهای نمایش «اثر پرتوهای گاما بر گلهای همیشه بهار» به کارگردانی مهتاب نصیرپور از امروز در تماشاخانه مهرگان آغاز می شود.

دور جدید اجراهای نمایش «اثر پرتوهای گاما بر گلهای همیشه بهار» نخستین تجربه کارگردانی مهتاب نصیرپور بر اساس متنی از پل زیندل در تماشاخانه مهرگان اجرا می شود. در دور تازه اجرا، گروه بازیگران تغییرهای داشته است.

ادامه مطلب...

آثار ۷ نمایشنامه نویس جوان منتشر می‌شود/ توجه به ناشناخته‌ها

منتشر شده در چهارشنبه, 27 شهریور 1398 13:20 چاپ

به گزارش هنردستان علی شمس از انتشار ۱۴ نمایشنامه از ۸ نمایشنامه‌نویس جوان تئاتر در قالب یک بسته فرهنگی خبر داد.

علی شمس نویسنده و کارگردان تئاتر که به عنوان دبیر بخش ادبیات نمایشی نشر نیماژ نیز فعالیت می کند درباره برنامه های این بخش گفت: قرار است پکیجی از آثار ۷ نمایشنامه نویس جوان تئاتر اواسط پاییز توسط نشر نیماژ منتشر شود. در این مجموعه از هر نمایشنامه نویس ۲ نمایشنامه و در مجموع ۱۴ اثر منتشر خواهد شد و آثار نویسندگانی برای انتشار انتخاب شده اند که در طول چندسال گذشته در گروه های مختلف تئاتری اجرا شده و مخاطبانی با ذائقه های مختلف را به خود جذب کرده اند.

ادامه مطلب...

نمایش «گرگ‌ها» تا ۴ مهر تمدید شد

منتشر شده در چهارشنبه, 27 شهریور 1398 13:19 چاپ

به گزارش هنردستان اجرای نمایش «گرگ‌ها» که روزهای یکشنبه و دوشنبه به زبان انگلیسی و باقی روزها به زبان فارسی به صحنه می‌رود، تا ۴ مهر در تالار حافظ تمدید شد.

«گرگ ها» به نویسندگی سارا دلپ، کارگردانی دانیال خجسته و تهیه کنندگی دپارتمان هنرهای نمایشی سفیر گفتمان از چهار شهریور در تالار حافظ اجرای خود را آغاز کرده  است و طی ١٨ اجرا میزبان ١٥٠٠ تماشاچی بوده است.

ادامه مطلب...

«آواز قو» از جهان‌بینی نویسنده روس می‌گوید/ چخوف در برابر شکسپیر

منتشر شده در سه شنبه, 26 شهریور 1398 12:40 چاپ

به گزارش هنردستان کارگردان نمایش «آواز قو» با اشاره به ویژگی‌های نمایشنامه چخوف درباره دراماتورژی که روی متن انجام داده است، سخن گفت.

پریزاد سیف کارگردان نمایش «آواز قو» که این روزها در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه است درباره رویکردی که به متن آنتوان چخوف در اجرا داشته است گفت: من پارسال ابتدا این نمایشنامه را در پردیس تئاتر شهرزاد نمایشنامه‌خوانی کردم و همان موقع هم تغییراتی در متن داده بودم. نمایشنامه «آواز قو» چخوف تقریبا متنی تک نفره است و به نوعی یک مونولوگ محسوب می‌شود چون کاراکتر سوفلور در حد ۵- ۶ جمله کوتاه و تاییدی در کار حضور دارد. یک پیرمرد ۶۰-۷۰ ساله است و بهانه‌ای است برای اینکه بازیگر اصلی بتواند مونولوگ خودش را اجرا کند.

ادامه مطلب...

صفحه1 از662