به گزارش هنردستان: گروه سفیر آفتاب در ایام پیاده روی اربعین در عمود ۹۷۵ به اجرای سرود و نمایش به زبان های عربی و فارسی می پردازد.

گروه سفیر آفتاب در ایام پیاده روی اربعین «نوانمایش» هایی را برای زائران حرم امام حسین(ع) اجرا می کند. این «نوانمایش» ها ترکیبی از اجرای سرود و هنرهای نمایشی است که با محوریت مقاومت و دفاع از مرزهای اعتقادی و میهنی، اهمیت زیارت اباعبدالله و سرودهایی که به شرح ماجرای عاشورا می پردازد به زبان های عربی و فارسی اجرا می شوند.

گرو هایی که به اجرای این «نوانمایش» ها می پردازنند طی فراخوانی که از سوی سفیر آفتاب با عنوان «سرود نذری» منتشر شده بود به اجرای برنامه در ایام پیاده روی اربعین دعوت شده اند. در این فراخوان از گروه های سرود حاضر در پیاده روی اربعین در مسیر نجف - کربلا دعوت شده بود تا از ظرفیت های مجموعه ماوا در عمود ۹۷۵ برای اجرای سرود استفاده کنند.

گروه سفیر آفتاب زیر نظر مرکز ماوا سازمان هنری رسانه ای «اوج» در ایام پیاده روی اربعین در عمود ۹۷۵ فعالیت می کند و هر روز در ایام پیاده روی اربعین در چهار سانس صبح و بعدازظهر و بعد از نماز مغرب به اجرای «نوانمایش» می پردازد. طی هر سانس اجرا، بیش از ۱۲ سرود به زبان های عربی و فارسی توسط گروه «موعود» از دلیجان، گروه «الغدیر» از قم و برخی گروه های محلی در ایام پیاده روی به اجرای برنامه می پردازند.