رادیو و تلویزیون - هنردستان Back to Top

جوانان باید تفکر موسیقی را یاد بگیرند

منتشر شده در چهارشنبه, 26 تیر 1398 16:26 چاپ

به گزارش هنردستان نادر مشایخی آهنگساز صاحب نام ایرانی با حضور در استودیو پخش زنده برنامه رادیویی «ارمغان هنر» از نحوه آموزش موسیقی در ایران انتقاد کرد.

به نقل از روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی رادیو، نادر مشایخی در برنامه «ارمغان هنر» رادیو نمایش گفت: آموزش موسیقی در ایران حدود ۸۰ سال عقب است، به هیچ وجه در هنرستان ها و حتی دانشگاه ها موسیقی درست آموزش داده نمی شود و متاسفانه باید بگویم که فارغ التحصیلان بعد از دوره آموزشی در مرحله عملی تقریباً مردود هستند.

ادامه مطلب...

آغاز پخش سری جدید «شب های هنر» از هفته آینده

منتشر شده در چهارشنبه, 26 تیر 1398 16:07 چاپ

به گزارش هنردستان اولین قسمت از سری جدید مجله شبانگاهی «شب های هنر» از ۲۹ تیر روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

به نقل از روابط عمومی شبکه چهارسیما، تئاتر، موسیقی، شعر، روایت، معماری و سینما شش برگ از مجله تصویری و شبانه «شب های هنر» شبکه چهار را تشکیل می دهند که از ۲۹ تیر پخش سری جدید آن آغاز می شود.

ادامه مطلب...

بررسی موسیقی خراسان جنوبی در «نوایی» رادیو فرهنگ

منتشر شده در سه شنبه, 25 تیر 1398 16:40 چاپ

به گزارش هنردستان برنامه موسیقی «نوایی» در ادامه بررسی موسیقی نواحی ایران سه شنبه ۲۵ تیرماه به معرفی موسیقی خراسان جنوبی اختصاص دارد.

به نقل از روابط عمومی رادیو فرهنگ، هوشنگ جاوید پژوهشگر موسیقی و کارشناس - مجری برنامه «نوایی» سه شنبه ۲۵ تیرماه در گفتگو با یکی از کارشناسان حوزه موسیقی خراسان جنوبی درخصوص نوع موسیقی این خطه از سرزمینمان مطالبی را بیان می کند.

ادامه مطلب...

اختتامیه برنامه «کارساز» با حضور معاون رئیس جمهور

منتشر شده در سه شنبه, 25 تیر 1398 16:39 چاپ

به گزارش هنردستان اختتامیه برنامه «کارساز» با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می شود.

به نقل از روابط عمومی خانه مستند، مراسم اختتامیه مستند مسابقه «کارساز» که با موضوع پرورش ایده های کسب و کار جوانان تولید شده است روز چهارشنبه ۲۶ تیرماه ساعت ۱۵ با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در تالار حوزه هنری برگزار می شود.

ادامه مطلب...

انتشار کتاب «برنامه‌های منتخب رادیو»

منتشر شده در سه شنبه, 25 تیر 1398 16:37 چاپ

به گزارش هنردستان روابط عمومی معاونت صدا با همکاری شبکه‌های رادیویی، کتابچه «تابستانی رادیو» را که در برگیرنده برنامه‌های منتخب شبکه‌های رادیویی است با ساختار جدید منتشر کرده است.

به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، حامد فاتحی مدیر روابط عمومی معاونت صدا با اشاره به تدوین ششمین کتاب برنامه‌های منتخب رادیو، گفت: با راهبری حمید شاه آبادی معاون صدا، در ابتدای هر فصل برنامه‌های منتخب شبکه‌های رادیویی که در قالب ساختارهای «کلامی - پیامی (میزگرد، مسابقه، گزارش)»، «کلامی- آوایی»، «کلامی - پیامی - آوایی»، «ترکیبی- نمایشی»، «نمایش»، «روایی - آوایی»، «پیامی»، «روایی (مستند)»، «کلامی» و «کلامی، پیامی، روایی» با موضوعات «معارفی و قرآنی»، «اقتصادی»، «فرهنگی»، «اجتماعی»، «طنز»، سلامت»، «سیاسی» و «ورزشی» در قالب کتابچه فصلی معرفی می‌شود.

ادامه مطلب...

صفحه1 از598