به گزارش هنردستان: نماز عید سعید فطر به طور زنده و مستقیم از ویژه برنامه «قنوت شکر» رادیو ایران پخش می شود.

 به نقل از شبکه رادیویی ایران، نماز عید سعید فطر و پوشش مراسم آن در ویژه برنامه «قنوت شکر» از ساعت ۶:۳۵ از رادیو ایران پخش می شود.

ضمن اینکه این شبکه رادیویی همان طور که با «جشن سلام» برنامه های ماه رمضان را شروع  کرد با «جشن سپاس» نیز به استقبال عید فطر می رود. ۲ تیم برنامه سازی جمعه ۲۵ خرداد ساعت ۱۱ و ۱۹:۳۰ با پخش ویژه برنامه هایی با ماه مبارک رمضان خداحافظی و مردم را برای استقبال از عید فطر آماده می کنند.

تقویت و افزایش شناخت نسبت به شکرگزاری و آثار مثبت آن در زندگی و تغییر باور و رفتار در جهت سبک زندگی اسلامی هدف «جشن سپاس» است.

گزارش از شهرهایی همچون کردستان، سیستان وبلوچستان، آذربایجان غربی و شرقی و گیلان که جشن عید فطر را با فرهنگ، آداب و رسوم خاصی اجرا می کنند، گپ صمیمی مهدی طهماسبی با هنرمندان، بازیگران، کارگردانان درباره شکر و سپاس یک ماه روزه داری، پخش بسته های صوتی از دکلمه و ترانه ها و تصنیف ها با موضوع شکر، عید در ادبیات با اجرای حسین آهی، عید فطر در کشورهای اسلامی و گفتگوی فاطمه آل عباس با حجت الاسلام شهاب مرادی از دیگر بخش های این برنامه است.

«جشن سپاس» گروه فرهنگ و اندیشه به تهیه کنندگی حسین معصومی، اجرای فاطمه آل عباس، هماهنگی زهره سربازی، ارتباطات مصطفی طالبیان، جواد نادری، گزارشگری مهدیه پهلوانی و نویسندگی مهدی رسولی فینی از رادیو ایران پخش می شود.