به گزارش هنردستان: کتاب «هفت شهر عشق» اثر مهدی خدامیان آرانی در برنامه «کتاب شب» رادیو تهران بازخوانی می‌شود.

 کتاب «هفت شهر عشق» را که انتشارات وثوق تا به حال چندین بار تجدید چاپ کرده است نگاهی نو به حماسه عاشورا دارد و نویسنده آن، نفر اول مسابقه جهانی کتاب بیروت در سال ۲۰۰۹ میلادی شده است.

مهدی خدامیان آرانی برای نوشتن این اثر از ۱۳۸ کتاب عربی استفاده کرده و در واقع، رمان گونه ای دینی همراه با روایتی نو از این واقعه بزرگ تاریخی ارایه داده است. در این کتاب، همراه با کاروان امام حسین (ع) از مدینه به سوی مکه حرکت می کنیم و بعد از آن با حوادث مسیر مکه تا کربلا و حماسه عاشورا از نزدیک آشنا می شویم.

شنوندگان برنامه «کتاب شب» می توانند این اثر را در ۶ قسمت نیم ساعته با تهیه کنندگی رضا قربانی از امشب ۲۴ شهریور تا ۲۹ شهریور همزمان با پنجم تا دهم محرم روی موج اف.ام ردیف ۹۴ مگاهرتز بشنوند.  

برنامه «کتاب شب» به سردبیری و نویسندگی محمدباقر رضایی در گروه اخلاق و زندگی شهروندی رادیو تهران تولید می شود و راوی ثابت آن بهروز رضوی است که یک هفته آن به بازخوانی آثار برتر ادبیات خارجی و یک هفته نیز به آثار ایرانی اختصاص دارد.

سایت رادیو تهران در قسمت کتاب گویا، کلیه آثار خوانده شده در این برنامه را برای بازشنوایی مجدد در اختیار علاقه مندان قرار می دهد