به گزارش هنردستان: برنامه تلویزیونی «جاذبه» ویژه اربعین ۱۳۹۷ از یکشنبه ۱۵ مهر هر شب روی آنتن شبکه افق می رود.

به نقل از روابط عمومی شبکه افق، ویژه برنامه «جاذبه» به مناسبت ایام اربعین حسینی از شبکه افق پخش می شود. این برنامه تلویزیونی در بخش نخست به صورت ضبطی از یکشنبه ۱۵ مهر و در ۱۴ قسمت از استودیوی شبکه افق روی آنتن می رود و شامل آیتم های مختلفی خواهد بود.

گفتگو با یک چهره شناخته شده هنری در حوزه های مختلف سینما، تلویزیون، موسیقی، کتاب بخش نخست این برنامه را تشکیل می دهد و در بخش دوم شاهد گفتگویی صمیمی با افرادی خواهیم بود که به واسطه ارتباط با امام حسین (ع) و اربعین، تحولاتی عمیق در آنها ایجاد شده است و اتفاقات مهمی در زندگی شان رقم خورده است. اجرای این ۲ بخش را شهرام شکیبا بر عهده دارد.

میان برنامه های مختلفی هم برای این برنامه ساخته شده است که در ارتباط با ماه محرم و پیاده روی اربعین حسینی هستند، از جمله این میان برنامه ها با اجرای محمد قاسمی می توان به گفتگو با مسئولان و دست اندرکاران پیاده روی اربعین پیرامون تمهیدات اندیشیده شده برای سال جاری و همچنین ارائه اطلاعاتی پیرامون این مراسم بین المللی اشاره کرد که به نوعی راهنمای پیاده روی اربعین محسوب می شود.

یک مسابقه پیامکی هم برای این برنامه پیش بینی شده است؛ جمله ناتمامی با مضمون اربعین در برنامه اعلام می شود و مخاطبان می توانند با تکمیل و ارسال جمله مد نظر خود به سامانه پیامکی در قرعه کشی این مسابقه شرکت کنند.

نذر اهدای هر شب ۲ کمک هزینه سفر اربعین سال جاری به برندگان برای این مسابقه در نظر گرفته شده است.

بخش دوم برنامه «جاذبه» شبکه افق در ۱۰ قسمت به صورت زنده از کشور عراق روی آنتن خواهد رفت. این برنامه هم دارای بخش های مشابهی مانند بخش ایران خواهد بود و شامل گفتگو با شخصیت های هنری و ادبی و مهمانانی از میان افرادی که دارای تجربه های ویژه از پیاده روی اربعین هستند خواهد بود.

سجاد بهمن آبادی تهیه کنندگی «جاذبه» را بر عهده دارد، برنامه ای که از یکشنبه هفته جاری هر شب ساعت ۲۲ روی آنتن شبکه افق می رود و تکرار آن هم ساعت ۱۶:۳۰ روز بعد پخش خواهد شد.