به گزارش هنردستان مجموعه‌ای از برنامه‌های مختلف تلویزیونی و سرگرمی برای پخش از شبکه «شما» طی ماه رمضان امسال در نظر گرفته شده است.

 با شروع ماه مبارک رمضان، شبکه تلویزیونی «شما» ویژه برنامه‌های مختلفی را در کنداکتور پخش قرار داده است. پخش سخنرانی نمایندگان ولی فقیه در مراکز استان‌ها از جمله این برنامه‌هاست که در راستای ترویج احکام و اخلاق اسلامی روی آنتن می‌رود. ضمن اینکه در این برنامه، توجه ویژه به روحانیون و ائمه جمعه اهل سنت در دستور کار قرار گرفته است.

برنامه جزء‌خوانی قرآن کریم با محوریت «هر روز یک استان» در هر یک از روزهای ماه رمضان امسال، ترتیل‌خوانی یک جزء از قرآن کریم در سه نوبت روزانه پخش می‌شود؛ نوبت نخست بعد از اذان صبح، نوبت دوم ساعت ۸ و نوبت سوم ساعت ۱۵ خواهد بود.

«نسیم رحمت» در سحرگاه شما

برنامه سحرگاهی «نسیم رحمت» با مشارکت مرکز استان‌های گیلان، زنجان، قم، خراسان جنوبی و سمنان، هر روز از ساعت ٣: ٣٠ بامداد تا اذان صبح با تهیه کنندگی سیف‌پور، حسنی، سعادمند، مودی و ولی‌نژاد روی آنتن شبکه «شما» خواهد رفت.

ضیافت افطاری شبکه «شما» برای مردم یک شهر

ویژه برنامه افطار «یک شهر ضیافت» از شهر زیبای شیراز مهمان سفرهای افطاری ایرانیان شده است.

تهیه کنندگی این برنامه را عُریضی بر عهده دارد که هر روز حوالی ساعت ١٨: ٣٠ تا اذان مغرب با بخش‌های متنوع مانند گلریزان آزادی زندانیان، گفت‌وگو با هنرمندان و ورزشکاران، آیتم های ویژه ماه مبارک و … مهمان خانه‌های ایرانیان می‌شود.

«سکانس برتر» برای شما

شبکه «شما» در راستای پر کردن اوقات فراغت و ایجاد جو نشاط و شادی در جامعه، سری جدید «سکانس برتر» را با موضوع پنجگانه سریال «پایتخت» و با مدت زمان ۳ تا ۴ دقیقه برای مخاطبان خود پخش خواهد کرد. سکانس برتر هر بار با پخش قطعاتی از یک سریال، یادآور خاطرات شیرین برای مخاطبان همیشگی تلویزیون می‌شود.

«همراز» با شبکه‌ای به وسعت ایران

سریال تلویزیونی «همراز» هم به مناسبت ماه رمضان روی آنتن شبکه «شما» می‌رود.

مجموعه «همراز» به کارگردانی سامان مقدم، نویسندگی سعید رحمانی و با حضور ابوالفضل پورعرب و آناهیتا نعمتی ساخته و در سال ۸۱ از شبکه سه سیما پخش شد.

این سریال درباره دو دزد بود که پول زیادی را سرقت می‌کنند. یکی از آنها پول را در حیاط ساختمان مخروبه‌ای پنهان می‌کند، اما دوستش او را به پلیس لو می‌دهد و به زندان می‌افتدو وقتی که از زندان بیرون می‌آید، به سراغ پولی می‌رود که پنهان کرده بود، اما جای آن ساختمان مخروبه مسجد ساخته شده است. او برای پیدا کردن پول، خود را در نقش یک فرد مومن جا می‌زند و به عنوان خادم مسجد مشغول بکار می‌شود ….