سینمای ایران - هنردستان Back to Top

«بیرون نرو» به مرحله تدوین رسید

منتشر شده در چهارشنبه, 26 تیر 1398 16:11 چاپ

به گزارش هنردستان فیلم کوتاه «بیرون نرو» به کارگردانی قصیده گلمکانی به مرحله تدوین رسید.

قصیده گلمکانی فیلمساز ایرانی، فیلمبرداری تازه‌ترین اثر خود را که اخیراً در پاریس به پایان رسانده بود، به زودی و پس از اتمام جلوه‌های ویژه‌، تدوین این اثر را در فرانسه آغاز می‌کند. این فیلم که محصول مشترک ایران و فرانسه است، به مسائل روز جامعه فرانسه می‌پردازد و همه دست اندرکارانش به جز بازیگر نقش اصلی (شهره صباغی) فرانسوی هستند. شهره صباغی از بازیگران گروه تئاتر آرین موشکین، کارگردان مشهور فرانسوی و ساکن پاریس است. قصیده گلمکانی علاوه بر کارگردانی فیلم کوتاه «بیرون نرو» یکی از نویسندگان فیلم و طراح صحنه و لباس فیلم نیز هست.

ادامه مطلب...

اعلام نامزدهای بخش سریال و اقلام تبلیغاتی جشنواره فیلم شهر

منتشر شده در چهارشنبه, 26 تیر 1398 16:08 چاپ

به گزارش هنردستان در آستانه آغاز هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، نامزدهای بخش «سریال‌های تلویزیونی و نمایش خانگی» و «اقلام تبلیغات سینمای ایران» این جشنواره اعلام شد.

 به نقل از ستاد خبری هفتمین جشنواره بین‌الملی فیلم شهر، هیأت داوران بخش سریال‌های تلویزیونی و نمایش خانگی متشکل از امیر بوالی، سید علی حمیدی و رحمان سیفی‌آزاد، نامزدهای دریافت جایزه را در این بخش به شرح زیر اعلام کردند:

ادامه مطلب...

انتقاد عضو هیأت مدیره انجمن منتقدان از «نقدهای مجازی»

منتشر شده در سه شنبه, 25 تیر 1398 16:16 چاپ

به گزارش هنردستان عضو هیات مدیره انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی ضمن انتقاد از فراگیری «نقدهای مجازی» از تلاش این انجمن برای جلوگیری از این جریان خبر داد.

جعفر گودرزی عضو هیأت مدیره انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی با اشاره به برگزاری جلسه داخلی هیأت مدیره این انجمن گفت: شنبه ۲۹ اسفند ماه جلسه نهایی برای انتخاب رئیس هیأت مدیره و دیگر اعضای انجمن صنفی منتقدان و نویسندگان آثار سینمایی برگزار می‌شود.

ادامه مطلب...

تجلیل از احمدرضا درویش در بنیاد فرهنگی روایت فتح

منتشر شده در یکشنبه, 23 تیر 1398 18:14 چاپ

به گزارش هنردستان بنیاد فرهنگی روایت فتح به‌پاس سی سال اهتمام و تلاش در تولید آثار ارزشمند سینمای انقلاب اسلامی از احمدرضا درویش تجلیل کرد.

به نقل از روابط عمومی بنیاد فرهنگی روایت فتح، سیدمحمدیاشار نادری رییس بنیاد فرهنگی روایت فتح روز شنبه ۲۲ تیرماه به‌پاس سی سال اهتمام و تلاش در تولید آثار ارزشمند سینمای انقلاب اسلامی با لوح تقدیر همراه با قطعه فرشی از حرم مطهر امام رضا (ع) از احمدرضا درویش تجلیل کرد.

ادامه مطلب...

آیین اکران خصوصی فیلم کوتاه «پاندول» برپا شد

منتشر شده در یکشنبه, 23 تیر 1398 18:13 چاپ

به گزارش هنردستان آیین اکران خصوصی و جلسه نقد و بررسی فیلم کوتاه «پاندول» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی رحیم طوفان در موزه سینما برگزار شد.

 به نقل از مشاور رسانه‌ای پروژه، آیین اکران خصوصی فیلم کوتاه «پاندول» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی رحیم طوفان شامگاه شنبه ۲۲ تیرماه با حضور جمعی از چهره‌های هنری، عوامل فیلم و اصحاب رسانه در موزه سینما برگزار شد و پس از تماشای فیلم، محمدتقی فهیم منتقد سینما به نقد و بررسی آن پرداخت.

ادامه مطلب...

صفحه1 از926